نشست خبری رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده در شیراز در حالی به کلی گویی رئیس سازمان گذشت که در انتهای جلسه جواب سئوالات متعدد و اغلب بی پاسخ خبرنگاران در مورد شرایط اخیر بازار به این نکته رسید که حتی قیمت سبزی خوردن نیز به نوسانات دلار و یورو بستگی دارد.

به گزارش مهر، ساعت 10 صبح چهارشنبه نشست خبری رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برگزار شد که در پایان این جلسه سه ساعته مشخص نشد که این سازمان چگونه از مصرف کننده حمایت می کند.

اولین سخنران این نشست خبری آقای رئیس حامی مصرف کننده بود که به گفتن کلیات از دلایل راه اندازی این مجموعه و اینکه این سازمانها کیفیت و خدمات را مد نظر قرار می دهد شروع کرد.

پس از گذشت حدود 40 دقیقه، رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده با اعتراض یکی از خبرنگاران روبه رو شد که به چه دلیل به گفتن کلیات و به طور کلیشه ای سخنرانی می کنید در حالیکه نرخ لبنیات، پسته، خودرو و... هر روز افزایش چند برابری را می بیند.

اما سخنان این خبرنگار با جواب رئیس حمایت از مصرف کننده روبه رو شد به دلیل اینکه شما دیر به جلسه آمدید باید صبر داشته باشید تا نوبت به شما برسد و اینکه من باید مطالب را به طور کامل بیان کنم.

با رد و بدل شدن این دیالوگ رئیس حمایت از مصرف کنندگان به سخنان خود ادامه داد تا اینکه خبرنگاری با اعتراض به سخنرانی ادامه دار آقای رئیس، دلیل گرانی پسته را جویا شد و اینکه به چه دلیل تولیدات داخلی ما باید با قیمت های چند برابری مواجه شود.

ولی حامی مصرف کنندگان باز هم به سخنان خود ادامه داد و اینگونه بیان کرد که این نوع، سئوال کردن نیست بلکه باید صبر داشته باشید اما خبرنگار دیگری سخنان اولیه رئیس حمایت کننده از مصرف کنندگان را قطع کرد و پرسش خود را مبنی بر وجود یک چرخه بی دلیل در روند نظارت بر بازار را مطرح کرد که در این لحظه جواد تقوی گفت: منظور سخنان و پرسش شما را متوجه نمی شوم اما باید به این نکته توجه داشت که هر دستگاهی برای نظارت بر عملکرد بخشی از تولیدات مشخص شده که به طور مثال اداره استاندارد برای سنجش کیفیت کالا ها و علوم پزشکی برای رسیدگی به کیفیت مواد غذایی است.

وی تاکید کرد: چرخش بی دلیل وجود ندارد و اینگونه سخن گفتن را قبول ندارم.

سبزی خوردن به دلار و یورو بستگی دارد  

اما رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه اگر قرار است دستگاه های دیگر  بحث نظارت و رسیدگی به تخلفات را انجام دهند سازمان حمایت از تولید کننده به چه دلیل تشکیل شده و به چه دلیل تولیدات داخلی افزایش چندین برابری قیمت دارد، گفت: ما یک سازمان نوپا هستیم و نمی توانیم به تنهایی تمامی کارها را انجام دهیم اما تا کنون هم کوتاهی نکرده ایم.

جواد تقوی با اشاره به اینکه نه تنها پسته بلکه سبزی خوردن نیز به وضعیت نوسانات بستگی دارد یادآور شد: بذر، کود، سم، دستمزد، حمل و نقل، نگهداری از جمله مباحثی است که تولید سبزی خوردن تاثیر گذار است و زمانیکه ما باید بذر را وارد کنیم، کود سهمیه بندی است، سم وارداتی است و 18 درصد افزایش نرخ دستمزد را داریم به طور حتم نرخ سبزی خوردن نیز افزایش می یابد.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان افزود: در بحث خودرو نیز همین وضعیت وجود دارد، امروز خودرو سازان گرفتار یک قطعه کوچک می شوند و از طرفی باید به این نکته نیز توجه کرد که زیر مجموعه های خودرو سازان فراوان است.

وی ادامه داد: تحریم ها را باید مد نظر قرار دهیم و اینکه مشکلات در این بخش ها زیاد است اما باید این مدت را تحمل کنیم تا به خواسته های بزرگ برسیم.

تقوی تاکید کرد: تمامی بدنه دولت در حال بررسی و رسیدگی به گرانی است و همگان در حال تلاش برای واقعی کردن نرخ ها هستند.

گرانی با گران فروشی تفاوت دارد

اما خبرنگار مهر، با بیان اینکه جمله "گرانی و با گران فروشی متفاوت است" را سالیان سال می شنویم و سازمان حمایت برای مقابله با این وضعیت چه حرکتی کرده، گفت: گرانی وجود دارد و هیچکس منکر این وضعیت نیست اما باید به یاد داشته باشیم که نظارت بر واحد های فروش لازم و ضروری است که این کار در حال انجام است.

وی تاکید کرد: قرار نیست که ما تنها برای اینکه وضعیت بازار را کنترل کنیم وارد کنندگان را تحت فشار قرار دهیم، تولید کنندگان نیز در این خصوص حق دارند که تولیدات خود را با افزایش نرخ وارد بازار کنند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.