اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

ایران خواستار شد:

دبیرکل سازمان ملل متحد بی‌طرفی خود را حفظ کند

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک طی نامه‌ای به بان‌کی مون دبیرکل این سازمان از اظهارات منتسب به وی منتشره در روزنامه واشنگتن پست در خصوص برنامه هسته‌یی ایران ابراز تاسف کرد.

محمد خزاعی در نامه خود توجه دبیرکل سازمان ملل را به اظهارات نقل شده از وی در شماره مورخ 27 بهمن ماه سالجاری روزنامه واشنگتن پست تحت عنوان «بان‌کی‌مون گفت: ایران می‌تواند از مذاکرات هسته‌یی در چارچوب سازمان ملل به عنوان پوششی برای ساخت بمب استفاده کند» جلب و تصریح کرد: اگر گزارش روزنامه واشنگتن‌پست درست باشد، مایه تاسف است که دبیرکل سازمان ملل موضعی را در تناقض با وظایف خود و بر خلاف اصول مسلم بین‌المللی درباره ماهیت صلح‌آمیز فعالیت‌های هسته‌یی ایران اتخاذ کرده است.

وی افزود: ظرف چند روز گذشته چند مقام غربی اظهارات نادرستی را در همین چارچوب بیان کرده‌اند و با انتساب اظهارات مشابهی به شخصیت برجسته‌ای مانند دبیرکل سازمان ملل این خطر وجود دارد که به اعتبار جنابعالی در بین کشورهای مستقل لطمه وارد شود.

وی افزود: در همان مصاحبه گفته شده که جنابعالی در جریان سفر شهریورماه سالجاری خود به جمهوری اسلامی ایران از تاکید مقامات ارشد ایران در خصوص صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌یی ایران قانع نشده‌اید. با توجه به این‌که اینجانب در تمامی جلسات جنابعالی با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران حضور داشته‌ام، جای تعجب دارد که قرائتی تحریف شده از محتوای مذاکرات جنابعالی و مقامات ارشد ایران در این مصاحبه ارائه شده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل ادامه داد: همچنین روزنامه واشنگتن‌پست از بخش دیگری از سخنان دبیرکل سازمان ملل این‌گونه برداشت نموده که شورای امنیت سازمان ملل باید پاسخی محکم، قاطعانه، موثر و سریع در قبال برنامه هسته‌یی ایران نشان دهد. اگر این روایت درست باشد، از دبیرکل سازمان ملل انتظار می‌رود که مراقب اصول عدالت و اعتماد بوده و از مساعی جمیله خود در حل مناقشات و بحران‌های بین‌المللی از طریق دیپلماسی، گفت‌وگو و راه‌های صلح‌آمیز استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که جنابعالی مطلع هستید جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 قرار است مذاکرات خود را در تاریخ هشتم اسفند ماه سال جاری در قزاقستان از سر بگیرند. در این مقطع حساس، این گونه موضع‌گیری منتسب به دبیرکل سازمان ملل مغایر با روح حاکم بر فضای قبل از مذاکرات است که باید به طرف‌ها برای پیشرفت و حل اختلاف‌نظرها کمک کرد. برهمین اساس جمهوری اسلامی ایران از دبیرکل سازمان ملل متحد می‌خواهد که بی‌طرفی خود را، که یک رویه طبیعی حاکم بر کار سازمان ملل است، حفظ کند.

وی در پایان نامه خود خاطرنشان کرد: بدون شک بی‌طرفی، شفافیت و انصاف مفروضات کلیدی هستند که بایستی مبنای عملکرد دبیرخانه سازمان ملل متحد باشد.

خزاعی تصریح کرد: تلاش‌های ما باید در این جهت کمک سازمان ملل به دولت‌های عضو برای فعالیت مشترک در حل موضوعات جهانی در یک رویکرد مسوولانه باشد و جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در رسیدن به این اهداف کمک کند./ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.