مردم جهان ازتصويب قطعنامه عليه ايران آزرده شدند

 

خبرنگار با سابقه پاکستاني در سازمان ملل:
بيشتر مردم جهان از تصويب قطعنامه عليه ايران آزرده شدند
يکي از خبرنگاران با سابقه در سازمان ملل گفت: بيشتر مردم جهان از تصميم برخي اعضاي شوراي امنيت براي تصويب قطعنامه عليه ايران، آزرده شدند.

مسعود حيدر که بيش از 10 سال است اخبار سازمان ملل را براي ديلي دان پاکستان پوشش مي دهد در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: مردم جهان انتظار داشتند که شوراي امنيت به توافقنامه تهران که بين سران کشورهاي ايران، ترکيه و برزيل منعقد شد، فرصت بيشتري داده شود.
وي اظهار داشت: برخي در جامعه بين الملل بر اين باورند که تحريم هايي که اخيرا در شوراي امنيت عليه ايران تصويب شد، ثمره تلاش گسترده لابي هاي اسراييل در آمريکا، فرانسه و انگليس بود اما نکته قابل توجه اين که قدرت اين لابي ها به زودي فرسوده مي شود.
اين روزنامه نگار پاکستاني فعال در سازمان ملل با اشاره به استانداردهاي دوگانه در شوراي امنيت افزود: اين شورا اسراييل را که به داشتن زرادخانه اتمي با بيش از 200 کلاهک اتمي معروف است و تهديدي جدي براي منطقه محسوب مي شود، علنا ناديده مي گيرد.
حيدر به آراي منفي ترکيه و برزيل و راي ممتنع لبنان به قطعنامه ضدايراني 1929 اشاره و اظهار داشت: اگر اعضاي غير دائم شوراي امنيت متحد بودند قطعنامه مذکور هرگز تصويب نمي شد.
وي افزود: مشکل اينجاست که اعضاي غير دائم شوراي امنيت متکي به اعضاي دائم اين شورا هستند.
خبرنگار پاکستاني گفت: بي ترديد زماني که اعضاي غيردائم شوراي امنيت به قدرت خود پي ببرند و هنگام راي دادن، تحت فشارهاي قدرت ها قرار نگيرند، اوضاع تغيير خواهد کرد.
وي در قسمتي ديگر از سخنان خود گفت و گو ميان ايران و آمريکا را ضروري خواند و اظهار داشت: ضرورت دارد تا مذاکرات ميان آمريکا و ايران با وساطت کشور ديگري انجام گيرد.
حيدر تصريح کرد: بايد به ايران و جايگاه مهم منطقه اي و بين المللي آن احترام گذاشته شود.
خبرنگار پاکستاني در ادامه تاکيد کرد که ايران تاکنون ثابت کرده که توانسته در برابر شش دوره تحريم هاي شوراي امنيت به خوبي مقاومت کند و قطعا اين تحريم ها نتيجه نخواهد داد و بهترين راه در اين مساله مذاکره و گفت وگوهاي جدي است.
وي همچنين به ايران توصيه کرد که به دنبال يک ديپلماسي عمومي گسترده بوده و اهداف صلح آميز برنامه هسته اي خود را بيش از پيش براي ديگر کشورها و افکار عمومي تشريح کند.
حيدر همچنين تاکيد کرد: لازم است ايران در روزنامه هاي مطرح دنيا ديدگاههاي خود را به طور ساده و گسترده به شکلي که براي عموم قابل فهم باشد، بيان کند.
وي افزود: دولت ايران همچنين لازم است با رقيبان خود نيز به طور جدي روبرو شده و نظريات خود را به وضوح براي آنها تفهيم کرده و با آنان رابطه برقرار کند...../تحلیل:ایرنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.