تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

ترجمه فارسی نهج البلاغه اندرز به مردم
به راهنمايي ما از تاريکي درآمديد، به ذروه برتري برآمديد. از شب تاريک برون شديد و به سپيده روشن درون شديد. کر باد گوشي که بانگ بلند را نشنود! و آن که بانگ بلند او را کرکند، آواي نرم در او چگونه اثر کند؟ دلي که از ترس خدا لرزان است، پايدار و با اطمينان است.
پيوسته پيمان‏شکني شما را مي‏پاييدم، و نشان فريفتگي را در چهره‏تان مي‏ديدم. راه دينداران را مي‏پيموديد، و آن نبوديد که مي‏نموديد. به صفاي باطن درون شما را مي‏خواندم، و بر شما حکم ظاهر مي‏راندم. بر راه حق ايستادم، و آن را از راههاي گمراهي جدا کردم، و به شما نشان دادم. حالي که مي‏پوييديد، و راهنمايي نمي‏ديديد، چاه مي‏کنديد، و به آبي نمي‏رسيديد، و اين اشارت است که گوياتر از صد مقالت است. روي رستگاري نبيند آن که خلاف من گزيند، چه از آن روز که حق را ديدم، در آن دو دل نگرديدم. بيم موسي نه برجان بود که بر مردم نادان بود، مبادا گمراهان به حيلت چير شوند و بر آنان امير. امروز حق و باطل آشکار است و راه عذر بر شما بسته، و آن که بر لب جوي نشسته است، از بيم تشنگي رسته. متن عربی نهج البلاغه ( وَ مِنْ خُطْبَةٍ لَهُ عَلَيْهِ السَّلامُ: ) بِنا اهْتَدَيْتُمْ فِى الظَّلْماءِ، وَ ‏تَسَنَّمْتُمُ‏ ‏الْعَلياءَ، وَ بِنَا ‏‏انْفَجَرْتُمْ‏‏ ‏عَنِ‏ ‏‏السَّرارِ‏. ‏‏وُقِرَ‏ ‏سَمْعٌ‏ ‏لَمْ‏ ‏يَفْقَهِ‏ ‏‏الْواعِيَةَ‏، وَ ‏کَيْفَ‏ ‏يُراعِى‏ ‏‏النَّبْأَةَ‏ ‏مَنْ‏ ‏أَصَمَّتْهُ‏ ‏الصَّيْحَةُ؟ ‏‏رَبَطَ‏ ‏جَنانٌ‏ لَمْ يُفارِقْهُ الْخَفَقانُ.
ما زِلْتُ أَنْتَظِرُ بِکُمْ عَواقِبَ الْغَدْرِ، وَ ‏أَتَوَسَّمُکُمْ‏ ‏بِحِلْيَةِ ‏الْمُغْتَرِّينَ‏، حَتّى سَتَرَنِى عَنْکُمْ ‏جِلْبابُ‏ ‏الدِّينِ‏، وَ بَصَّرَنِيکُمْ صِدْقُ النِيَّةِ، أَقَمْتُ لَکُمْ عَلى سَنَنِ الْحَقِّ فِى ‏جَوادِّ ‏الْمَضَلَّةِ حَيْثُ تَلْتَقُونَ وَ لا دَلِيلَ، وَ تَحْتَفِرُونَ وَ لا ‏‏تُمِيهُونَ‏‏. أَلْيَوْمَ أُنْطِقُ لَکُمُ ‏الْعَجْماءَ ذاتَ الْبَيانِ، ‏‏عَزَبَ‏‏ رَأْىُ ‏امْرِى‏ءٍ تَخَلَّفَ عَنِّى، ما شَکَکْتُ فِى الْحَقِّ ‏مُذْ ‏أُرِيتُهُ‏، ‏لَمْ‏ ‏يُوجِسْ‏ ‏مُوسى ‏عَلَيْهِ‏ ‏السَّلامُ‏ ‏خِيفَةً عَلى نَفْسِهِ، بَلْ أَشْفَقَ مِنْ غَلَبَةِ الجُهّالِ وَ ‏دُوَلِ‏ الضَّلالِ. أَلْيَوْمَ تَوافَقْنا عَلى سَبِيلِ الْحَقِّ وَ الْباطِلِ، ‏مَن‏ ‏وَثِقَ‏ ‏بِماءٍ ‏لَمْ‏ ‏يَظْمَأْ.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.