حیوان

 

 

در صورتی كه به حیوان خانگی دست می زنید حتما دست ها را با آب و صابون بشویید.

بهرام حاجی كریم در گفتگو با ایسنا، درباره شرایط نگهداری حیوانات خانگی افزود: با توجه به این كه در جامعه امكانات مساعدی جهت نگهداری از حیوانات خانگی و رعایت اصول علمی در این خصوص وجود ندارد، حتی الامكان باید از این امر خودداری شود.

حاجی كریم بر لزوم خریداری حیوانات خانگی از مراكز معتبر و تحت نظارت دامپزشكان تاكید كرد و یادآور شد: مراحل مختلف رشد حیوانات باید از نظر علمی و بهداشتی كاملا تحت نظارت دامپزشك باشد و سلامت حیوان مورد تایید كامل قرار گیرد تا از احتمال انتقال بیماری های مختلف كه در وضعیت ظاهری حیوانات مشهود نیست، جلوگیری شود.

حاجی كریم آلرژی جلدی را یكی از مهم ترین عوارض ناشی از نگهداری حیوانات خانگی برشمرد و گفت: تماس با حیوانات خانگی نظیر سگ، گربه و پرندگان می تواند موجب بروز آلرژی های پوستی به صورت خارش و كهیر شود.

وی توكسو پلاسموز را عامل یكی از خطرناك ترین بیماری های منتقله از طریق گربه عنوان كرد و متذكر شد: مدفوع گربه می تواند موجب انتقال این بیماری شود و خود این امر معضلی بهداشتی است.

حتی در زنان باردار این مورد می تواند سلامت جنین را به خطر بیندازد، همچنین در افرادی كه با ضعف سیستم ایمنی مواجهند مشكلات جدی ایجاد خواهد كرد.

این متخصص بیماری های عفونی افزود: سگ و توله آن نیز از جمله حیواناتی است كه گاهی توسط خانواده ها نگهداری می شود و بسیاری از انگل ها نظیر توكسوكارا می تواند از این طریق به افراد منتقل شود.

وی با تاكید بر این كه محل نگهداری حیوانات خانگی باید كاملا جدا و استاندارد باشد، تاكید كرد: در صورت تماس با حیوانات، حتما باید دست ها با آب و صابون شسته شوند تا حتی الامكان از احتمال انتقال آلودگی های مختلف جلوگیری شود..../تحلیل:ایسنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.