تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

   استیضاح احمدی نژاد,استیضاح قطعی احمدی نژاد

 

احمدی نژاد برای استیضاح اماده می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علی اکبر اولیا گفت: شکایت عده‌ای از نمایندگان علیه رئیس جمهوری به شخص لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی داده شده و اگر این شکایت مورد تأیید نمایندگان مجلس قرار بگیرد و به قوه قضائیه ارجاع داده شود، احمدی‌نژاد سومین کارت زرد را از مجلس دریافت می‌کند و این به معنای مقدمه اولیه برای استیضاح خواهد بود.

 

اولیا از ارائه شکایت نمایندگان علیه احمدی‌نژاد به شخص رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: امیدواریم گزارش کمیسیون مربوطه ظرف 10 روز در صحن علنی قرائت و به رأی گذاشته شود.

 

به گزارش انتخاب به نقل از همشهری، علی اکبر اولیا تأکید کرد: شکایت عده‌ای از نمایندگان علیه رئیس جمهوری به شخص لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی داده شده و این شکایت طبق ماده 233 آیین نامه داخلی به کمیسیون تخصصی ذی‌ربط ارجاع خواهد شد.

اولیا که از امضاکنندگان شکایت نمایندگان علیه رئیس جمهوری است، با اشاره به مهلت 10 روزه کمیسیون تخصصی برای ارائه شکایت در صحن علنی مجلس گفت: امیدواریم شکایت از رئیس جمهور ظرف 10 روز در صحن علنی مطرح شود و نمایندگان با رأی خود این شکایت را تأیید کنند.

 

وی موارد شکایت از رئیس جمهوری را منطقی و اصولی دانست و تصریح کرد: اگر این شکایت مورد تأیید نمایندگان مجلس قرار بگیرد و به قوه قضائیه ارجاع داده شود، احمدی‌نژاد سومین کارت زرد را از مجلس دریافت می‌کند و این به معنای مقدمه اولیه برای استیضاح خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه شکایت از رئیس جمهوری در چند بند مختلف طراحی شده است، پیش بینی کرد حداقل 2 یا 3 بند از این شکایت در صورت ارائه در صحن علنی مجلس رأی بیاورد.

 

روز گذشته 21 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را در شکایت از رئیس جمهوری تدوین کرده و به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه داده‌اند. محوریت این شکایت‌نامه در تنظیم و امضا با تعدادی از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس است که برخی از آنان طرح سوال از رییس‌جمهوری را هم امضا کرده بودند.

 

شکایت از پاسخ‌های احمدی‌نژاد به سوال نمایندگان در چهار محور تدوین شده؛ در بخش نخست از آنچه «توهین» به نمایندگان خوانده شده شکایت شده است. نمایندگان در بخش دوم از پاسخ رییس‌جمهوری به دلیل «بیان مطالب خلاف واقع» شکایت کرده‌اند و برخی از این مطالب خلاف واقع را مثال زده‌اند. از اظهار بی‌اطلاعی احمدی‌نژاد از سفر «منوچهر متکی» به عنوان وزیر امور خارجه به سنگال تا «صفر» اعلام کردن موجودی حساب ذخیره ارزی. قسمت سوم سوال هم به داستان در «راس امور ندانستن» مجلس باز می‌گردد. در بخش پایانی هم از «استنکاف از اجرای قوانین مطرح شده در سوال» و «قانون ندانستن بعضی از قوانین» شکایت شده است.

 

طبق ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس که علی اکبر اولیا و سایر امضاکنندگان شکایت به آن استناد می‌کنند، هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجراء قانون یا اجراء ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌شود. کمیسیون حداکثر ظرف مدت 10 روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

 

در تبصره یک این ماده آمده است: چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کند.

 

براساس تبصره دوم ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس درصورتی که مجلس در مورد رئیس‌جمهور یا هریک از وزیران سه نوبت ‌رأی به وارد بودن گزارش بدهد طرح استیضاح در صورت رعایت مفاد اصل هشتاد و نهم(89) قانون اساسی در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت./انتخابرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.