تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

 

 

لباس دردسر ساز بانوان ایرانی

 

 

 

سپ بلاتر از پوشش اسلامي دختران ما چندان راضي نبود. آنها براي ايراد گرفتن بهانه‌اي هم پيدا كرده بودند و اين ايراد به فدراسيون فوتبال برمي‌گردد.

اخبار رسيده از سنگاپور حاكي از اين است كه طرف ايراني به فيفا قول داده در بازي‌هاي بعدي اين تورنمنت دقيقا طبق آنچه مورد توافق طرفين است رفتار شود. به اين ترتيب كه كلاه جديدي براي بازيكنان تهيه شود و هيچ بازيكني هم حق ندارد پيراهنش را روي شلوار بيندازد.

محمد علي آبادي درباره ملاقاتي كه با بلاتر داشته مي‌گويد:«سپ بلاتر از پوشش اسلامي دختران ما چندان راضي نبود. آنها براي ايراد گرفتن بهانه‌اي هم پيدا كرده بودند و اين ايراد به فدراسيون فوتبال برمي‌گردد. گويا پيش از اين عكس ديگري از لباس دختران ايراني براي فيفا فرستاده بودند و اكنون كلاه آن عوض شده است.

مسئولان برگزاركننده در ابتدا نمي‌خواستند بازي را برگزار كنند اما ما سعي كرديم ايرادها را برطرف كنيم. در جلسه‌اي كه داشتيم بلاتر خيلي ناراحت بود. به هر حال اين مسئله براي آنها عواقب زيادي دارد چرا كه امكان دارد ساير كشورهاي مسلمان نيز بخواهند كه با چنين لباس‌هايي وارد رقابت‌ها شوند. من به بلاتر توضيح دادم كه اگر آنها مي‌خواهند به توسعه فوتبال كمك كنند بايد با نحوه پوشش اسلامي بانوان ما كنار بيايند.

البته بلاتر هم كه خيلي عصباني بود مي‌گفت من تمام تلاشم را براي كمك به شما انجام داده‌ام اما شما هم بايد كمك بيشتري به ما كنيد. به بلاتر كاملا توضيح دادم كه ما مي‌توانيم فوتبال را كنار بگذاريم اما اعتقادات‌مان را نه.»

بهرام افشار‌زاده هم قبل از هرچيز توپ را به زمين فدراسيون فوتبال مي‌اندازد و ناهماهنگي‌هاي صورت گرفته را محصول اهمال كاري فدراسيون نشين‌ها مي‌داند:« فدراسيون فوتبال مي‌توانست بهتر از اين هماهنگي انجام دهد و عمل كند. من احساس مي‌كنم كه شايد بلاتر براي مسائل ديگري هم از ايران دلخوري داشته باشد. اما بايد تلاش كنيم اين مشكلات را حل كنيم.

بلاتر به خوبي ديد كه دختران فوتباليست ما گرچه لباس‌هاي راحت ساير دختران تيم‌هاي مختلف را ندارند، اما با اعتقاد و غرور بسيار خوب بازي كردند. آنها به گونه‌اي بازي كردند كه بلاتر در پايان بازي گفت حق شما نتيجه 3 ـ 3 مساوي بود.

فيفا در چند روز اخير براي لباس ما را خيلي اذيت كرد. اما به هر حال اولين مسابقه رسمي در سطح بالاي بين‌المللي با اين لباس انجام شد و خود اين مسئله قدم بزرگي است. ما بايد براي حل اين مشكل رايزني كنيم. ورزش به مديراني نياز دارد كه براي گرفتن حق ورزشكاران رايزني كنند و بايد تلاش كنيم با رايزني از حق اين دختراني كه شجاعانه و جنگنده در ميدان حاضر شدند دفاع كنيم.»

در نقطه پاياني اين ماجرا علي كفاشيان به عنوان متهم اصلي ماجرا مثل هميشه با خونسردي به ابهامات پاسخ مي‌دهد:« به هر حال اين نخستين حضور رسمي يك تيم با پوشش اسلامي در رقابت‌هاي بين‌المللي است و بازتاب بسيار خوبي در ميان رسانه‌ها داشته. تا آخرين لحظه بازي برابر تركيه ما با فيفا بر سر نوع لباس دختران در حال گفت‌وگو بوديم و سرانجام در آخرين لحظه توانستيم شرايط را براي حضور اين تيم در المپيك سنگاپور فراهم كنيم.

ايرادي كه فيفا در پيش از بازي با تركيه به لباس‌هاي تيم دختران ايران وارد كرده بود، مربوط به كلاه‌هاي دختران بود.

فيفا اعلام كرد كلاهي كه عكسش را براي ما ارسال كرده بوديد، با كلاهي كه بازيكنان ايراني مي‌خواهند در بازي با تركيه استفاده كنند تفاوت دارد. فيفا نمونه كلاهي را براي ما ارسال كرده بود كه نسبت به كلاه مورد نظر ما چسبان‌تر بود. ما براي اينكه بازيكنان راحت‌تر باشند، كلاه گشادتري را براي آنها در نظر گرفتيم و در جنس و دوختش كمي تغييرات ايجاد كرديم.

همين مسئله تا آخرين لحظه پيش از ديدار با تركيه مشكل‌ساز بود ولي به هر حال اين بازي انجام شد. به هر حال اولين بار بود كه يك تيم مسلمان با پوششي اسلامي در مسابقه‌هاي بين‌المللي حاضر مي‌شد و طبيعي است ديكته نانوشته غلط ندارد.

مسئله‌اي كه اهميت داشت، حضور با پوشش اسلامي بود و ما تلاش مي‌كنيم براي بازي دوم نظر فيفا را جلب كنيم. مي‌توانستيم در اين مسابقه‌ها حاضر نشويم و هيچ مشكلي هم پيش نمي‌آمد اما وقتي براي نخستين بار چنين كاري صورت مي‌گيرد، طبيعي است كه ايراداتي هم مطرح شود.

در مورد اظهار نظر آفاي افشارزاده هم بايد بگويم ان‌شاءلله در آينده بهتر مي‌شويم.» برگزاري دومين بازي تيم ايران در المپيك سنگاپور همچنان در هاله‌اي از ابهام است و بعيد است فيفا اين بار هم مقابل درخواست مسئولان ايراني كوتاه بيايد. اگر همه چيز ختم به خير شود تيم دختران ايران بعدازظهر فردا در دومين بازي خود به مصاف گينه نو مي‌رود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.