رامين جهانبگلو که به اتهام تحریک برای انقلاب مخملی در ایران چند صباحی بازداشت و زندانی شده بود به همراه برخی از همکاران خود تلاش دارد از اجلاس بین المللی یونسکو در زمینه فلسفه موسوم به روز جهانی فلسفه در تهران جلوگیری کند .

 

اين نشست سالانه را يونسکو هر سال با حضور چهره های سرشناس فلسفه جهان  برگزار مي کند تا کمک هاي فلسفه به " اصول و ارزش هايي مانند دموکراسي ، حقوق بشر ، عدالت و برابري را که صلح جهاني به انها وابسته است " گرامي بدارد.

جهانبگلو و همکارانش تلاش دارند علاوه بر لغو اجلاس تهران کنفرانس ديگری را  در اينترنت با عنوان " فسلفه براي ازادي " برگزار کنند که  موضوع اصلی اين کنفرانس نقش فلسفه در پيشبرد ازادي و حقوق بشر است.

وال استريت ژورنال در گزارشي به قلم ايوان گلدشتاين با اعلام این مطلب نوشت رامين جهانبگلو فلسفه دان کانادايي ايراني تبار بيست و هفت اوريل دو هزار و شش به جرم تحريک کردن به " انقلاب مخملي " ضد جمهوري اسلامي در تهران دستگير شده و  چهار ماه بعد به قيد وثيقه ازاد شد و به خارج از کشور رفته است مخالف برگزاری این اجلاس است .

به ادعای این روزنامه امریکایی جهانبگلو تنها فردي نيست که از برگزاري مراسم روز جهاني فلسفه در ايران ناراحت است. گروهي از روشنفکران وابسته به نشريه فرهنگي و ايتاليايي " ري ست "از جمله يورگن هابرماس تئوريسين سرشناس اجتماعي به جهانبگلو ملحق شدند و به مخالفت با انتخاب شهر تهران براي برگزاري اين رويداد در ماه نوامبر پرداختند.

وال استریت همچنین مدعی شد  :مخالفت ها زماني تشديد شد که دولت محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران ، غلامعلي حداد عادل رئيس پيشين مجلس را به رياست کميته برگزار کننده اين نشست منصوب کرد.با این حال يونسکو نظر خود را درباره برگزاري اين نشست در تهران تغيير نداده است هرچند افرادي خواستار تحريم اين نشست هستند.../آخرین نیوزرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.