عامل جنایت سعادت آباد امروز محاكمه می شود

 

صبح امروزـ یكشنبه ـ عامل جنایت خونین در میدان كاج سعادت آباد در شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان مقابل قاضی این شعبه و ۴ مستشار قرار خواهد گرفت.

ابعاد این جنایت هنوز پس از گذشت چند هفته در رسانه های مختلف تحلیل و ارزیابی می شود و به دلیل موج رسانه ای كه این جنایت به دنبال داشته است، پرونده به دستور رئیس قوه قضاییه به صورت ویژه و خارج از نوبت در شعبه ۷۱ دادگاه كیفری به ریاست قاضی عزیزمحمدی بازگشایی خواهد شد.

به گزارش «جام جم»، روز ۶ آبان عابران عبوری در میدان كاج سعادت آباد به یكباره مشاهده كردند كه فردی چاقو به دست با حمله ور شدن به سوی مرد جوانی كه پیراهن قرمزرنگ به تن داشت او را با ضربات متعدد چاقو نقش زمین كرد و در حالی كه این فرد بشدت دچار خونریزی شده بود، مرد ضارب تهدید می كرد هركس به او نزدیك شود نیز مورد حمله قرار خواهد گرفت.

در پی این ماجرا و تماس با مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰، ۲ مامور انتظامی به محل حادثه اعزام شدند اما در ماجرا مداخله نكردند تا مضروب به مدت ۴۵ دقیقه در برابر چشم ماموران پلیس و مردم بر اثر خونریزی از حال برود و بیهوش شود.

سرانجام مرد ضارب دستگیر شد و فرد مجروح به بیمارستانی كه در آن نزدیكی قرار داشت انتقال یافت، اما شدت جراحات به حدی بود كه تلاش پزشكان بی نتیجه ماند و مرد مجروح به علت شدت خونریزی جان خود را از دست داد.

 

قصور پلیس

در پی این حادثه انتقادهای فراوانی از سوی مردم حاضر در محل مطرح شد كه عنوان می كردند پلیس در این حادثه كوتاهی كرده است و با بازبینی فیلم های تهیه شده توسط تلفن های همراه ۲ مامور پلیس نیز بازداشت شدند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در واكنش به این رویداد اعلام كرد: ماموران پلیس حاضر در حادثه سعادت آباد تنبیه می شوند تا با احساس مسئولیت بیشتری در ماموریتها حاضر شوند. به همین دلیل ، پرونده این دو مامور در بازرسی نیروی انتظامی درحال پیگیری است.

سردار حسین ساجدی نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز درخصوص این حادثه به «جام جم» گفت: در این حادثه مردم فقط نظاره گر حادثه بودند و متاسفانه برخی با لبخندی كه به صورت دارند تنها از صحنه فیلمبرداری می كنند و اورژانس نیز دیر در محل حادثه حاضر شد، با این حال، پس از حادثه دستور بازداشت ۲ پلیس اعزامی به محل صادر شده است تا از آنها تحقیق لازم انجام شود.

پس از اظهارات فرمانده نیروی انتظامی كشور و رئیس پلیس تهران، این بار نوبت كمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی بود تا با فراخوان مسوولان نیروی انتظامی و اورژانس در ارتباط با این حادثه تحقیق كند.

متعاقب این تحقیقات و موج گسترده احساسات مردم كه با مشاهده فیلم این جنایت بشدت تحت تاثیر قرار گرفته بودند، آیت الله لاریجانی، رئیس قوه قضاییه دستور ویژه رسیدگی به پرونده را صادر كرد و پس از اعتراف عامل جنایت در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای جنایی و صدور كیفرخواست و قرار مجرمیت، پرونده به شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان تهران ارسال شد و صبح امروز (یكشنبه) عامل این جنایت پای میز محاكمه قرار خواهد گرفت تا محاكمه شود.

 

انگیزه عشقی

با دستگیری این متهم وی در همان ابتدای تحقیقات با اعتراف به جنایت عنوان كرد، هیچ دفاعی از خود ندارد و آماده دریافت حكم مرگ خود است. وی گفت: «من بازیچه دست زنی قرار گرفتم كه با فریب و حیله اموال مرا صاحب شده و با به زندان انداختن من قصد ازدواج با مقتول را داشته است.» متهم خاطرنشان كرد كه به قصد انتقام مرتكب جنایت شده و رقیب عشقی خود را كشته است.

در پی این اظهارات مشخص شد این جنایت به دلیل علاقه قاتل و مقتول به زنی به نام سعیده رخ داده است و این زن چند سال پیش و پس از آشنایی با یعقوب (عامل جنایت) از همسر اول خود جدا شده است تا با قاتل ازدواج كند و پس از اختلاف مالی با یعقوب و شكایت این فرد زندانی شده و پس از آزادی زمانی كه متوجه می شود سعیده، قصد ازدواج با مقتول را دارد، او را به میدان كاج دعوت كرده و سپس با ۱۳ ضربه چاقو او را به قتل می رساند.ناصر صبوری.گزارش : جام جم آنلاینرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.