اجرای طرح دوركاری كارمندان با قوت ادامه دارد

 

 

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: طرح دورکاری ادامه دارد و میز خدمت در همه دستگاه ها ایجاد می شود.

عبدالعلی تاجی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره طرح دورکاری گفت: این طرح یک روش جدید انجام کار است که در کشورهای دیگر به تله ورکینگ معروف است،به این معنا که کارمند در خارج از محیط اداری برخی از وظایف خود را انجام دهد.

وی افزود: دورکاری نیاز به زیرساخت ارتباطی و اینترنتی دارد. در جلسات کارگروه ارتباطات این مسائل مطرح شده و گفته شد زیرساخت در کشور وجود دارد اما با وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تصریح کرد: مشاغل عمومی و اختصاصی برخی دستگاه های اجرایی قابل انجام از طریق دورکاری احصاء می شود و اولویت دورکاری به کارمندان خانم و کسانی که فرزند کوچک دارند، تعلق خواهد گرفت.

تاجی افزود: به عنوان مثال کارمندی که در دستگاه اجرایی وظیفه تایپ کردن برعهده دارد به او گفته می شود به جای حضور در اداره مطالب را در منزل تایپ کن که این کار بهتر انجام می شود و از طریق اتوماسیون اداری و سیستم اداری بدون کاغذ نامه های اداری به دفتر رئیس ارسال می شود.

وی تأکید کرد: چه کسی گفته برای انجام کار حتما باید به مکان مشخص به نام اداره برویم. در دنیا از روش دورکاری در دستگاه های عمومی و خدماتی برای ارائه به بخش خصوصی استفاده می شود که در کشورهای انگلستان و آمریکا تا سقف ۲۰ میلیون نفر نیز از کارمندان دورکار شده اند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور اضافه کرد: اگر هر روز صبح دقت شود جمعیت زیادی از کارمندان از اطراف به تهران می آیند و بعد از ظهر برمی گردند با توجه به اینکه مسافت زیادی طی میشود با جسم خسته و روح خسته وارد اداره می شوند در حالی که اگر این افراد در منزل خود حاضر باشند به راحتی کارهای اداره را انجام می دهند.

تاجی تأکید کرد: در روش دورکاری خدمات اجرایی به روش الکترونیکی و تراکنشی انجام می شود و این امر نیازمند اطلاع رسانی به مردم است، همانگونه که در سالهای گذشته مردم برای پرداخت قبض آب، برق و تلفن در صف های طولانی در بانک معطل می شدند،امروز به وسیله خودپردازها، تلفن بانک و اینترنت بانک پرداخت می شود و وقت و هزینه مردم در صف قبض تلف نمی شود.

تاجی اضافه کرد: یکی از فصل های برجسته قانون مدیریت خدمات کشوری بحث دورکاری و توسعه دولت الکترونیک است که این دو مبحث با یکدیگر ارتباط دارند و هر چه سرمایه گذاری در زمینه دولت الکترونیک انجام شود هم هزینه مردم کاهش پیدا می کند، هم در جامعه نشاط و شادابی ایجاد می شود و به روان شدن ترافیک در شهرها کمک می کند و لازم نیست کارمندان نیز مانند گوشت قربانی در اتوبوس ها و مترو آویزان شوند و اعصاب آنها تخریب شود.

وی گفت: کارمند خانمی که هر روز از شهریار به تهران می آید و در اداره قرار است جواب مردم را بدهد واقعا اعصاب پاسخ دادن به ارباب رجوع را نخواهد داشت اما اگر به روش دورکاری به ارائه خدمت بپردازد، هم به کارهای منزل می رسد و هم کار اداره را انجام میدهد..... /  خبرگزارى فارسرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.