اخبار,اخبار سیاست خارجی,مذاکرات هسته ای   ایران


 اخبار سیاست خارجی - ظریف: در مذاکره با آمریکا به عراق فقط اشاره شد

وزیر امور خارجه مطرح شدن موضوع عراق را در مذاکرات هسته ای میان ایران و آمریکا تایید کرد و گفت: موضوع مذاکره با آمریکا منحصر به بحث هسته ای بوده اما طبیعی است با توجه به وخامت اوضاع عراق، «اشاراتی» به آن شود.

«محمد جواد ظریف» رییس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران که برای دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 در وین اتریش به سر می برد، صبح سه شنبه این موضوع را در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به وین و در پاسخ به سوالات وی بیان کرد.

ظریف در پاسخ به سوال   ایرنا که برغم اعلام شما و معاونتان مبنی بر اینکه در نشست سه جانبه دیروز با آمریکا مذاکره ای درباره عراق صورت نگرفته است، مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که در مذاکرات روز گذشته درباره موضوع عراق مذاکره شده است؛ آیا در مذاکرات دیروز به این موضوع «اشاره ای» هم نشده است؟ گفت: موضوع نشست سه جانبه دیروز میان ایران، آمریکا و خانم اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صرفا «هسته ای » بود.

رییس هیات مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: «موضوع مذاکره نیز منحصر به بحث هسته ای بود .»

وزیر امور خارجه در عین حال اظهار داشت: « ولی با توجه به وخامت اوضاع عراق طبیعی است که حتی در جلسه با خانم اشتون و در جلسه سه جانبه اشاراتی به وحشیگری های داعش در عراق بشود.»

ظریف و ویلیام جوزف برنز قائم مقام و معاون ارشد وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته (دوشنبه) در هتل کوبورگ وین دو ساعت و نیم با یکدیگر بصورت سه جانبه مذاکره کردند.

این برای نخستین بار است که در مذاکرات رسمی ایران و گروه 1+5 برای دستیابی به توافق جامع، ویلیام برنز معروف به بیل برنز حضور دارد و پیش از شروع این مذاکرات با هیات جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرده است.

برنز پیش از دور جدید مذاکرات رسمی ایران و 1+5، بصورت دو جانبه و البته با حضور هلگا اشمید معاون کاترین اشتون نیز در ژنو با سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران بیش از 11 ساعت گفت و گو کرد.

اخبار  سیاست خارجی - ایرنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.