اخبار,اخبار سیاسی,استیضاح فرجی دانا


 اخبار سیاسی - پورمحمدی :  فرجی‌دانا را فردی متدین و فهیم دیدم

اعتقاد داشتم که انتقادات نمایندگان قابل بررسی و تفاهم بود و وزیر علوم را فردی متدین٬ فهیم و همراه دیدم از این جهت به دوستان نماینده توصیه داشتم با رای مثبت به استیضاح نمی توان به نتیجه رسید.

وزیر دادگستری با بیان این که کابینه دولت یازدهم اعتدالی است، درباره استیضاح فرجی دانا و حضورش در مجلس گفت: وی را فردی متدین،فهیم و همراه دیدم.

حجت الاسلام مصطفی پور محمدی چهارشنبه شب با حضور در برنامه شب آفتابی که از شبکه تهران پخش شد افزود: اصولگرایی جنبه حزبی ندارد بلکه یک تفکر و گفتمان است و طیف گسترده ایی و قالب رقیق و غلیظ دارد.

وی گفت:افرادی هم هستند که خارج از این دایره فعالیت می کنند اما از عناصر فعال هستند که از جمله آنها می توان به جامعه روحانیت مبارز که در کانون اصولگرایان بوده اشاره کرد.

وزیر دادگستری تاکید کرد: دکتر روحانی رییس جمهوری کشورمان تاکید دارد که کابینه اعتدالی با گرایش های مختلف داشته باشیم. عمده دوستان مشی معتدل با گرایش سیاسی اصلاح طلبانه یا اصولگرایانه و یا غیر جناحی و غیر شفاف دارند.

استیضاح وزیر علوم
حجت الاسلام پورمحمدی٬ با اشاره به استیضاح وزیر علوم و حضور خود در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اعتقاد داشتم که انتقادات نمایندگان قابل بررسی و تفاهم بود و وزیر علوم را فردی متدین٬ فهیم و همراه دیدم از این جهت به دوستان نماینده توصیه داشتم با رای مثبت به استیضاح نمی توان به نتیجه رسید. البته استیضاح حق نمایندگان مردم است و ما به حق آنان پایبند هستیم.

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در جهت الکترونیک شدن دولت ادامه داد: خوشبختیم که در این 12 ماه که از عمر دولت می گذرد گام های بسیاری در تحقق دولت الکترونیک برداشتیم.

وزیر دادگستری تاکید کرد: مهمترین این اقدامات نظام مالیاتی بود. امروز اظهار نامه های بالای 99 درصد از مودیان به صورت الکترونیک ارائه شد و مودیان دیگر اظهارنامه های خود را دستی و کاغذی برای سازمان مالیاتی نفرستادند.

دولت الکترونیک
وی گفت که گام های موثری در جهت تحقق دولت الکترونیک از بدو حضور دولت تدبیر و امید برداشته شده است.

وی با اشاره به تاثیر الکترونیکی کردن دولت در کاهش بستر فساد توضیح داد: 9 ماه پیش اعلام کردم که یکی از مجاری فساد در بخش اداری٬ قوانین گسترده و پیچیدگی های متعدد است و تحقق دولت الکترونیک بستر فساد را از بین می برد و از همان زمان فعالیت ها را در این بخش آغاز کردیم.

وزیر دادگستری ادامه داد: متاسفانه اطلاع رسانی درباره فعالیت های انجام شده در این بخش اندک است و برخی با بدبینی به دستاوردهای دولت نگاه می کنند در صورتی که دستگاه های متعدد در بخش های مختلف پیشرفت های قابل توجه داشته اند.

مالیات
حجت الاسلام پور محمدی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از مودیان مالیاتی خود اظهاری کردند و واریز هزینه ها نیز بصورت الکترونیکی بود، اظهار کرد: ثمره این مهم کاهش هزینه های مالیاتی حاصل از دریافت دستی اظهارنامه های مالیاتی بود. همچنین به درآمدهای مالیاتی نیز 49 درصد افزوده شد.

وی یادآور شد: یکی از مهمترین مسائل کشور در واردات و صادرات و امور گمرکی است و در این بخش نمی توان به روش های سنتی به اداره امور پرداخت.

وزیر دادگستری تاکید کرد: الکترونیکی شدن بخش صادرات و واردات و امور گمرکات٬ به افزایش درآمد ها کمک کرد.

پور محمدی با اشاره به مزایای الکترونیکی شدن امور گمرک گفت: زمان ترخیص کالاها به یک چهارم کاهش و در عین حال 72 درصد درآمد گمرک افزایش یافته است.

بابک زنجانی
وی در بخش دیگری از گفت وگوی تلویزیونی خود به موضوع بابک زنجانی اشاره کرد و یادآور شد: سه قوه درباره مسئله بابک زنجانی خوب عمل می کنند اما وی همکاری لازم را ندارد.

وزیر دادگستری تصریح کرد: برخی از بیرون از کشور اظهار می کنند که حاضرند بدهی های بابک زنجانی را پرداخت کنند اما ما نمی توانیم اعتماد کنیم.

به گفته پور محمدی٬ بدهی های زنجانی 2 میلیارد و 600 میلیون دلار یعنی مبلغی بالغ بر 8 هزار میلیارد تومان می شود و در نهایت موجودی دارایی های وی در ایران نزدیک به 3 هزار میلیارد تومان است.

 پاسخ به برخی جوسازی ها
پور محمدی همچنین به برخی اظهارات درباره رانت 650 میلیون یورویی در دولت تدبیر و امید پاسخ داد و تصریح کرد: تعبیر رانت کردن و این عدد را آوردن حتما غلط است؛ یعنی دولت بدون هیچ دلیلی به فردی 650 میلیون یورو داده است؟.

وی تاکید کرد: متاسفانه برخی با جدول ضرب عدد 3 هزار میلیارد را از از این گذر استخراج کردند تا به نوعی مشابه سازی کنند و بگویند در این دولت هم شاهد اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی بوده ایم.

وزیر دادگستری در این باره توضیح داد: دولت در ابتدای کار با این مشکل روبرو بود که نهادهای کشاورزی برای دامداری ها و تغذیه مرغداری ها با مشکلات عدیده ای روبرو هستند از این رو به ذرت و سویا نیاز داشتیم لذا دستور خرید این کالا به سرعت داده شد.

پور محمدی ادامه داد: چند نفر وارد کننده کالای مورد نظر هستند و در نهایت یکی از این وارد کنندگان با زمان بسیار اندک محصول مورد نظر را وارد کشور کرد.

وی با بیان این که این خرید از طریق دولتی انجام نشده، گفت: بخش خصوصی جنسی با کیفیت خوب خریداری کرد و واردت ذرت و کالاهای مورد نیاز دام و طیور موجب کنترل قیمت فرآورده های گوشتی در کشور شد.

وزیر دادگستری ادامه داد: در چنین شرایطی ما باید با اعداد بازی کنیم و عدد 3 هزار میلیارد درآورده و چنین نسبت های ناروایی به دولت بدهیم؟

پور محمدی تاکید کرد: فضای آرامی در کشور حاکم است، مناسبات بین المللی ما قابل دفاع پیش می رود و روند تخریبی ملت از سوی جریان صهیونیستی و ارتجاعی با تدبیر دولت متوقف شده است.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت فرمودند که دولت یازدهم در کنترل نرخ ارز و تورم و طرح سلامت موفق بوده و کارهای قابل توجهی در این زمینه و دیگر عرصه ها انجام شده است.


 اخبارسیاسی - تابناک
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.