تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

اخبار,اخبار بین الملل,معامله آمریکا برسر بن‌لادن

اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده ده سال تحت تعقیب قرار داشت و در ماه می ۲۰۱۱ توسط نیروهای آمریکایی در ساختمان محل اقامتش در شهر «ابت‌آباد» پاکستان کشته شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئیس‌سابق سازمان «آی‌اس‌آی» پاکستان در مورد اهمیت بن‌لادن گفت که هیچ‌کس حاضر نیست که این شخصیت مهم را به سادگی به آمریکا تحویل دهد، بنابراین اسلام‌آباد اطلاعات در مورد مخفیگاه وی را با آمریکا معامله کرده بود.

ژنرال «اسد درانی» رئیس سابق «آی‌اس‌آی» پاکستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «الجزیره» گفت: پاکستان به احتمال بسیار قوی در عملیات دستگیری «اسامه بن‌لادن» رهبر القاعده، در سال ۲۰۱۱ میلادی، از مخفیگاه وی اطلاع داشته است.

درانی افزود: نمی‌توانم همه واقعه را شرح دهم اما اگرچه احتمال این هم وجود دارد که آی‌اس‌آی از مخفیگاه بن‌لادن بی‌اطلاع بوده اما احتمال آگاه بودن سازمان استخباراتی پاکستان از محل پنهان شدن رهبر القاعده قوی‌تر بوده است و ایده این بود که موقعیت زندگی او در وقت مناسب افشا شود.

رئیس سابق آی‌اس‌آی پاکستان اظهار داشت:‌ اسلام‌آباد فقط اطلاعات مخفیگاه بن‌لادن را مبادله کرده است.

وی ادامه داد: زمانی که شما شخصی مانند اسامه بن‌لادن را در اختیار دارید، مسلم است که به این راحتی وی را به آمریکا تحویل نمی‌دهید بنابراین ما هم اطلاعات در مورد مخفیگاه رهبر القاعده را با واشنگتن معامله کردیم.

آی‌اس‌آی به صورت رسمی مدعی شد که به بن‌لادن پناه نداده‌اند و در حمله به مخفیگاه وی در سال ۲۰۱۱ هیچ دخالتی نداشته‌اند اما سوال‌ها همچنان پیرامون موضوع پنهان ماندن رهبر القاعده از دید آی‌اس‌آی و افشای پناهگاه وی باقی است.

رئیس سابق سازمان استخباراتی پاکستان گفت:‌ مردم این کشور کم کم از تبانی‌های دولت اسلام‌آباد با واشنگتن و حضور بن‌لادن در پاکستان به تنگ آمده بودند.

اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده ده سال تحت تعقیب قرار داشت و در ماه می ۲۰۱۱ توسط نیروهای آمریکایی در ساختمان محل اقامتش در شهر «ابت‌آباد» پاکستان کشته شد.

شهر ابت‌آباد محل آکادمی نظامی پاکستان است و در آن زمان گمانه‌زنی‌ها از آگاهی پاکستان از حضور بن لادن در آنجا وجود داشت.

پس از افزایش انتقادها از پاکستان، حکومت این کشور کمیسیونی به منظور تحقیق برای اثبات آگاه بودن مقامات آی‌اس‌آی از مخفیگاه رهبر القاعده تشکیل داد اما به نتیجه‌ای نرسید.
اخبار بین الملل - باشگاه خبرنگاران

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.