تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

اخبار,اخبار حوادث , سرقت

پلیس سه‌مرد جوان را که سوار بر موتورسیکلت از زنان زورگیری می‌کردند، به دام انداخت.

به گزارش خبرنگار ما ساعت ١٣روز چهارم بهمن‌ماه دستگیری سارق زورگیر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی١١٠ به کلانتری خانی‌آباد اعلام شد.

 

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جوانی ٢٥ساله در حالی‌که تلاش داشت همراه سایر همدستانش از محل سرقت متواری شود، توسط اهالی محل دستگیر شده است.

 

شاکی که زنی ٥٦ساله است پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «همراه همسرم در حال بردن فرش به داخل ساختمان بودیم که سه‌سرنشین موتورسیکلتی به بهانه کمک‌کردن برای بالابردن فرش، وارد حیاط منزل شدند. آنها ناگهان با تهدید چاقو به سمت من و همسرم حمله‌ور شدند و طلا و جواهراتم را سرقت کردند.

 

در حالی‌که همسرم با این افراد درگیر شده بود، آنها به‌شدت او را زیر مشت‌ولگد گرفتند و من نیز برای نجات جان همسرم، با فریادزدن از همسایگان کمک خواستم و همسایه‌ها متوجه موضوع شدند و به کمک ما آمدند.»

 

متهم ٢٥ساله به‌نام «محمود» که در زمان دستگیری قمه و همچنین سیم‌چین مورداستفاده در سرقت‌ها از وی کشف شده بود، در همان تحقیقات اولیه به تلاش برای زورگیری از شاکی، استفاده از سلاح سرد و قدرت‌نمایی با چاقو برای شهروندان اعتراف کرد و با بررسی سوابق او مشخص شد فقط دوماه از آزادی وی گذشته است.

 

متهم در اعترافات خود ضمن معرفی دو همدستش به نام‌های «جواد» و «امید»، به کارآگاهان گفت: «در منطقه خانی‌آباد در حال عبور از کوچه‌ای بودیم که متوجه شدیم پیرزنی و همسرش برای بردن فرش به پشت‌بام خانه‌شان از جوانان محل درخواست کمک می‌کنند.تصمیم گرفتیم به بهانه کمک وارد حیاط خانه شویم و النگوهای پیرزن را سرقت کنیم. در حالی‌که این زن و شوهر تصور می‌کردند ما از بچه‌های همان محل هستیم، وارد حیاط شدیم و در یک‌لحظه، من دهان پیرزن و جواد نیز دهان پیرمرد را گرفت و امید با قیچی، النگوهای پیرزن را برید.»

 

با توجه به اعتراف متهم به ارتکاب سرقت‌های مشابه در مناطق جنوب و جنوب‌غرب تهران، شناسایی مالباختگان در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت.

 

یکی از زنان مالباخته که پس از حضور در پلیس آگاهی موفق به شناسایی متهم شده بود، به کارآگاهان گفت: «برای دورانداختن زباله سر کوچه رفته بودم که به سه‌سرنشین موتورسیکلتی مشکوک شدم.

 

به همین دلیل سریع به خانه بازگشتم و دیدم موتور ابتدای کوچه توقف کرده است. سریع در خانه را باز کردم اما ناگهان همین متهم دستگیرشده که پشت ماشین مخفی شده بود خودش را به من رساند و با گذاشتن دست روی دهانم سعی کرد من را به زور وارد خانه کند. با مقاومت و فریادهایم، همسایه‌ها به کمک من آمدند و آنها به‌سرعت از محل متواری شدند.»

 

در حالی‌که شناسایی شکات ادامه داشت با تحقیق از محمود مشخص شد یکی از سارقان به نام جواد (٢٨ساله) پسرعموی اوست که همراه عضو دیگر گروه در خانه‌ای مجردی در شهرک واوان زندگی می‌کند و درواقع این محل را به مخفیگاهی برای خود تبدیل کرده‌اند. وقتی کارآگاهان به این‌محل رفتند فهمیدند دومتهم مخفیگاه خود را تغییر داده‌اند. پلیس با انجام تحقیقات ویژه موفق به شناسایی مخفیگاه جدید متهمان در شهرک شاهد، واقع در شهر جدید اندیشه شد.

 

جواد و امید که تصور نمی‌کردند مخفیگاه جدید آنها به‌این سرعت شناسایی شود، با آسودگی کامل در آنجا در حال استراحت بودند که کارآگاهان خود را به بالای سرشان رساندند و دوجوان را بدون اینکه بتوانند کوچک‌ترین اقدامی برای مقاومت یا فرار انجام دهند دستگیر کردند.

 

متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی، مواجهه حضوری با همدست خود و اطلاع از اعتراف صریح «محمود» به سرقت‌های متعدد، ضمن تایید اظهارات او به انجام ده‌ها فقره سرقت، به شیوه گردنبندقاپی نیز اعتراف کردند. متهمان درباره شیوه و شگرد گردنبندقاپی به کارآگاهان گفتند: «اگر سوژه در پیاده‌رو بود، یک‌نفر از موتور پیاده می‌شد و پس از چنگ‌زدن گردنبند و انجام سرقت، به‌سرعت روی موتور که چندمتر جلوتر بود می‌پرید و از محل دور می‌شدیم.

 

اگر سوژه را در ماشین شناسایی می‌کردیم، ابتدا از پشت موتور را به ماشین می‌زدیم تا سوژه برای بررسی تصادف پیاده شود؛ در این زمان و با استفاده از غفلت راننده، گردنبند او را سرقت می‌کردیم و در مسیر خلاف جهت حرکت خودروها از محل متواری می‌شدیم.» 

 

سرهنگ احمـد نجفی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن اعلام خبر دستگیری خریدار اموال مسروقه درباره این پرونده گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهمان به ارتکاب انواع سرقت‌ها و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر مالباختگان، مجوز انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه‌متهم توسط مقام قضایی صادر شده است و از شکاتی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شده‌اند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایت خود به نشانی این‌پایگاه واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»
اخبار حوادث - شرق

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.