تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بر اساس قانون تا سال ۹۵ برای آزادسازی سهام عدالت زمان داریم.

 عبدالله پوری حسینی با اشاره به آغاز طرح سهام عدالت در کشور از سال 85 گفت: بر اساس این طرح درصدی از سهام شرکتهای سود ده تحت عنوان شرکتهای سرمایه‌پذیر به سبد سهام عدالت اختصاص یافته و این سهام به مشمولان تعلق گرفته است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: سهام عدالت به صورت قسطی به مشمولان داده شده است که اقساط آن در مدت 10 سال به صورت سالانه از محل سود این سهام کسر و به حساب خزانه واریز می‌شود.

آزاد سازی پس از 10 سال
وی ادامه داد: بر اساس قانون اگر پیش از 10 سال از محل سود این سهام، اقساط سهام عدالت تسویه شود دولت ملزم به آزادسازی سهام عدالت خواهد بود اما اگر بخشی از این سهام تسویه نشده باقی بماند، در لایحه آزادسازی سهام عدالت که در دولت تهیه شده پیش بینی‌هایی در این زمینه درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد ، مثلا مردم می توانند از طریق آورده نقدی خود، اقساط باقی مانده را تسویه کنند و پس از آن سهام عدالت آنها قابلیت خرید و فروش پیدا می کند و اگر این اتفاق نیفتاد آن قسمتی از سهام عدالت که اقساطش پرداخت شده است آزاد می شود و بقیه به عنوان وثیقه در دست دولت باقی خواهد ماند.

پوری حسینی با اشاره به اینکه بر اساس قانون پس از یک دوره 10 ساله، آن بخش از سهام عدالت که اقساط آن تسویه شده است ، باید قابلیت خرید و فروش پیدا کند ، گفت: در صورتی که سال 94 سال رونق بورس باشد و شرکتها از سود‌دهی خوبی برخوردار شود ، می توان امیدوار بود که درصد زیادی از اقساط سهام عدالت تسویه شود.

وی افزود: سازودکار آزادسازی سهام عدالت بسیار پیچیده و سخت است که خوشبختانه با آغاز کار دولت یازدهم ابهامات آن مورد بررسی قرار گرفت که پس از تصویب در هیات وزیران به مجلس ارائه خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان مهلت 10 ساله آزادسازی گفت: باید تا پایان سالجاری صبر کنیم و بر اساس قانون تا سال 95 برای آزادسازی سهام عدالت زمان داریم.

وی در باره آمار مشمولان سهام عدالت نیز گفت: کار ثبت نام از مشمولین این سهام از 9 سال پیش آغاز شده است و با احتساب کارگران فصلی و ساختمانی حدود 48 میلیون سهامدار عدالت خواهیم داشت.

پوری حسینی همچنین در خصوص امکان افزوده شده مشمولان بیشتر به طرح سهام عدالت تصریح کرد: در این خصوص نیز پیش بینی هایی در لایحه آزادسازی سهام عدالت در نظر گرفته شده است تا بازبینی در مشمولان این طرح انجام شود که بر اساس آن عدالت بیشتری در این سهام رعایت خواهد شد.

اخبار اقتصادی - خبرگذاری صداوسیمارپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.