ايلنا:وزير كشور جزييات طرح تقسيم تهران به 12فرمانداري را تشريح كرد.

مصطفي محمدنجار در حاشيه اولين همايش فرمانداران سراسر كشور در جمع خبرنگاران در تشريح نتايج اين جلسه اظهار داشت: اين همايش با حضور نمايندگان 400 فرمانداري در سراسر كشور آغاز شد و افتتاح آن نيز با سخنان رئيس‌جمهور بود.

وي در بيان اهداف اين نشست گفت: وقتي فرمانداران كنار هم قرار گيرند تبادل تجربيات صورت خواهد گرفت از سوي ديگر از آنجايي كه به عنوان نمايندگان عالي دولت هستند مي‌توانند مشكلاتي كه با آن روبه‌رو مي‌باشند را به ما ارائه دهند و ساماندهي اين عزيزان در راستاي خدمت‌رساني بهتر، سريع‌تر و سهل‌تر براي مردم است.

وزير كشور با بيان اينكه در اين سمينار بحث و بررسي پيرامون سياست‌ها و اهداف دولت دهم و راهكارهاي رسيدن به اين اهداف صورت خواهد گرفت گفت: از ديگر مباحث در اين نشست هدفمند كردن يارانه‌هاست كه در راستاي طرح تحول اقتصادي صورت مي‌گيرد كه اين طرح هم‌اكنون در سه استان خراسان شمالي، گيلان و ايلام آغاز شده و فرمانداران ما بايد ساماندهي لازم را توسط بخشداران و حتي بهياران براي اجراي بهتر اين طرح داشته باشند تا هم مردم را توجيه كنند و هم اگر مشكلي بر سر خدمت‌رساني وجود دارد مرتفع شود.

وزير كشور بحث پيرامون مساله اشتغال را از ديگر مباحث مطرح در اين نشست عنوان كرد و گفت: با توجه به هدفگذاري براي اشتغال يك ميليون و 100 هزار شغل كه بناست در سال 89 در استان‌ها ايجاد شود از وزير كار و مسوولين وزارت اقتصاد و دارايي دعوت كرده‌ايم كه حول اين مباحث توضيح دهند.

نجار ادامه داد: در خصوص مسكن مهر و مقاوم‌سازي و بازسازي مسكن روستايي از وزير مسكن دعوت شده است كه در نشست فرمانداران حضور پيدا كنند همچنين به دنبال سفرهاي نوروزي، توجه به سفرهاي تابستاني و فراغت جوانان و استفاده از توانمندي بانوان از ديگر مباحث فرهنگي و اجتماعي است كه در اين جلسه حول محور آن بحث و بررسي صورت خواهد گرفت.

وزير كشور در پاسخ به سوالي در مورد برنامه عملياتي اين وزارتخانه براي طرح حجاب و عفاف گفت: بحث ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي يكي از موضوعاتي است كه در حيطه وظايف وزارت كشور است بر اين اساس مصوبه‌اي كه پيرامون اين مساله در شوراي عالي انقلاب فرهنگي وجود داشت نياز بود كه اين سياست‌ها به برنامه اجرايي تبديل شود كه در سال گذشته با همكاري دستگاه‌هاي مختلف و با به كارگيري 200 كارشناس در 7 محور و به صورت مشترك و بين‌دستگاهي اين سياست‌ها تبديل به برنامه اجرايي شد. بودجه‌اي هم كه در اواخر سال براي اين كار اختصاص داديم كه از الان كار شروع شده است.

نجار ادامه داد: در اين راستا ارتقاء فرهنگ عمومي در دانشگاه‌ها، مدارس، ادارات و سازمان‌هاي دولتي مورد توجه است.

وي با بيان اينكه رويكرد دولت دهم فرهنگي و اجتماعي است گفت: از سوي ديگر در اجراي طرح حجاب و عفاف با هنجارشكناني كه امنيت مردم را به هم مي‌زنند و مخل امنيت جامعه هستند برابر قوانين و مقررات نيروي انتظامي برخوردي قاطع و شديد خواهد داشت.

وزير كشور در پاسخ به سوالي در خصوص تهيه طرحي مبني بر تقسيم تهران به 12فرمانداري گفت: طرحي در وزارت كشور در دست بررسي است و با توجه به اينكه تهران يك كلان‌شهر است براي ارتقاء خدمت‌رساني بايد تمهيداتي در نظر گرفته شود تا سفرهاي درون‌شهري كمتر شود و مردم بتوانند در فاصله كوتاهي به مراكز دولتي بروند و خدمت مورد نظر خود را دريافت كنند.

وي ادامه داد: بر اين اساس براي اينكه تقسيم‌بندي ساختاري در مديريت بخش دولتي انجام دهيم نياز است كه ساختار قبلي مقداري تغيير پيدا كند كه ما طرحي را ارائه داديم.

نجار در مورد افزايش حمل و نقل عمومي در تهران گفت: خوشبختانه امسال بودجه‌اي كه دولت ارائه كرده است و مورد تصويب مجلس قرار گرفت بودجه مترو، حمل و نقل و شهرداري‌ها رشد چشم‌گيري داشته است و قطعا آثار آن در افزايش حمل و نقل عمومي خواهد بود البته اين افزايش بودجه كفايت نمي‌كند و بايد بيشتر شود.

نجار در پاسخ به اين سوال كه آيا وزارت كشور همچنان بر نظر خود مبني بر برگزاري انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال جاري اصرار دارد گفت: ما تابع قانون هستيم و قانون اين است كه امسال انتخابات دوره چهارم شهر و روستا برگزار شود و بر اين اساس وزارت كشور بايد آمادگي داشته باشد كه قطعا ما اين آمادگي را داريم ولي اگر قانون موضوع ديگري را تصويب كند قانون را اجرا مي‌كنيم.

وزير كشور در پاسخ به سوال ايلنا مبني بر جلسه امروز بعدازظهر وي با فراكسيون روحانيون مجلس گفت: ما همواره با مجلس و نخبگان كشور حول مباحث فرهنگي و اجتماعي تعاملاتي را داريم و نمايندگان مجلس نيز نكات خوبي را در اين ارتباط به ما منتقل مي‌كنند اخيرا نيز جلسه خوبي با كميسيون فرهنگي مجلس داشته‌ايم امروز هم خدمت فراكسيون روحانيون مي‌رسيم و در مورد مباحث فرهنگي بحث و گفت‌وگو خواهيم كرد و از نظرات آنها استفاده مي‌كنيم.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.