تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi
رئیس مرکز آمار ایران از آغاز اصلاح اطلاعات هویتی و ترکیب خانوارها در چارچوب اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها خبر داد.
 
عادل آذر به واحد مرکزی خبر گفت:‌ برای سهولت امور خانوارها با هماهنگی سازمان های ثبت احوال و اسناد کشور ؛ سامانه جدیدی ایجاد شده است تا اطلاعات خانوارها بدون نیاز مراجعه حضوری یا مراجعه آنها به سامانه اینترنتی مرکز آمار ایران تا نیمه مرداد ماه اصلاح شود.

وی افزود : با تدابیر اندیشیده شده چنانچه عضوی از خانوار ازدواج کرده باشد از آمار خانواده قبلی حذف و با شماره ملی سرپرست ، خانوار جدیدی ثبت می شود.

رئیس مرکز آمار ایران تصریح کرد : بر اساس این طرح فرزند جدید خانوارها نیز به آمار آنها افزوده خواهد شد و نیازی به مراجعه خانوارها نیست.

عادل آذر درباره نتایج نهایی جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها گفت:‌ در دو مرحله (سال 87 و 20 اردیبهشت تا 12 خرداد امسال) دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها در مجموع حدود 18 میلیون خانوار شامل حدود 67 میلیون نفر اطلاعات اقتصادی خود را به صورت حضوری و اینترنتی به مرکز آمار ایران ارائه کردند.

رئیس مرکز آمار ایران بیشترین جمعیت مراجعه کننده را به ترتیب مربوط به استان های تهران با 11 میلیون و هفتصد هزار نفر، خراسان رضوی با 5 میلیون و چهارصد هزار نفر و استان اصفهان با 4 میلیون و ششصد هزار نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه به طور میانگین 90 درصد خانوارها اطلاعات اقتصادی خود را به مرکز آمار ایران ارائه کرده اند ، بیشترین نرخ مشارکت را مربوط به استان های ایلام، لرستان و چهارمحال و بختیاری اعلام کرد و گفت : نخستین بار گنجینه ای از اطلاعات اقتصادی خانوارها در کشور جمع آوری شده است.

عادل اذر اظهارداشت : ‌در مرحله دوم اجرای طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها بخش عمده خانوارهایی که سال 87 موفق به ارائه اطلاعات اقتصادی خود نشده بودند ، اطلاعات خود را به مرکز آمار ارائه کردند اما پس از این زمان نیز خانوارهای جدیدی تشکیل شده است یا خانوارهایی دارای فرزند جدیدی شده اند.

وی اصلاح اطلاعات خانوارها را در این مرحله شامل تولد، فوت، ازدواج و طلاق اعلام کرد و گفت: از سال 1387 تاکنون 2 میلیون و 650 هزار نوزاد به دنیا آمده اند و 780 هزار نفر نیز فوت کرده اند.

عادل آذر افزود: از سال 1387 تاکنون همچنین یک میلیون و 780 هزار ازدواج انجام و خانواده جدید شکل گرفته و 254 هزار مورد طلاق به ثبت رسیده است.

وی درباره آن دسته از افراد یا خانوارهایی که برغم دو مرحله مهلت دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها موفق به ارائه اطلاعات اقتصادی خود به مرکز آمار ایران نشده اند ، گفت: در هر مرحله که عملیات دریافت اطلاعات متوقف شود پیش بینی شده است ، 60 تا 100 هزار خانوار جامانده باشند زیرا ترکیب یا اعضای خانوارها همواره در حال تغییر است.

رئیس مرکز آمار ایران افزود : سازکاری فراهم شده است تا در دوره های زمانی مشخص که کارگروه طرح تحول اقتصادی تعیین می کند سامانه طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی به منظور اصلاح اطلاعات خانوارها باز شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.