تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

فارس: متخصصان بيماري سرطان در گزارشي هشدار دادند كه كشورهاي در حال توسعه تا سال 2020، 60 درصد موارد ابتلا به سرطان و تا سال 2030، 70 درصد موارد ابتلا به سرطان در دنيا را به خود اختصاص خواهند داد.

بر اساس گزارش بنياد بين المللي درمان سرطان كه متشكل از متخصصان برجسته سازمان‌هاي بين المللي است اين كشورها امكانات لازم براي جلوگيري از سرطان، شناسايي زودهنگام يا درمان بلند مدت آن را ندارند.

گزارش اين بنياد در جريان كنگره جهاني سرطان در شهر شنژان در جنوب چين ارائه شده است.

در سال 2008، 6/7 ميليون مورد مرگ و مير ناشي از سرطان در جهان ثبت شده است كه اين بيماري را به مهمترين عامل مرگ و مير تبديل مي‌كند. از اين ميزان 3/5 ميليون مورد يا 70 درصد موارد در جهان در حال توسعه بوده است. تا سال 2050 كشورهاي كم درآمد به تنهايي سه چهارم مرگ و ميرهاي ناشي از سرطان را به خود اختصاص خواهند داد.

بر اساس اعلام جامعه سرطان آمريكا اين مرگ‌هاي غيرطبيعي و ناتواني‌هاي ناشي از سرطان در سال 2008 حدود 895 ميليارد دلار جوانب اقتصادي را داشته است كه اين جداي از هزينه‌هاي درمان است.

با تغيير رژيم غذايي، بدتر شدن آلودگي، افزايش سن جمعيت، افزايش ميزان چاقي، استفاده از سيگار و الكل كشورهاي در حال توسعه هم اكنون با بيماريعاي غيرمسري بيشتري مانند بيماري‌هاي قلبي، سكته، ديابت و سرطان علاوه بر بيماري‌هاي عفوني روبرو هستند.

در سال 2008، 67/12 ميليون مورد جديد از ابتلا به سرطان در جهان شناسايي شده كه سهم كشورهاي درحال توسعه 56 درصد بوده است اين ميزان تا سال 2020 به حدود 15 ميليون مورد مي‌رسد كه 60 درصد آن در جهان در حال توسعه خواهد بود.

بر اساس اين گزارش در حاليكه شانس زنده ماندن يك بيمار مبتلا به سرطان سينه براي دست كم 5 سال در آمريكا 84 درصد است اين ميزان در گامبيا تنها 12 درصد است.

ميزان درمان سرطان در كودكان در كشورهاي پردرآمد 75 درصد و در كشورهاي كم درآمد تنها 10 تا 15 درصد است.

اين گزارش تنها چند روز پس از انتشار تحقيق گروهي از دانشمندان در مجله لنست منتشر مي‌شود كه در آن اعلام كرده بودند بسياري از سرطان‌ها در كشورهاي در حال توسعه تنها با استفاده از داروهايي كه با قيمت‌هاي قابل خريد توليد مي‌شوند قابل درمان هستند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.