تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

مهر: ساخت مستند گزارشی زندگی آیت الله طالقانی با نام " پدری برای همه" به پایان رسید و همزمان با سالروز وفات وی این هفته از شبکه سه سیما پخش می شود.

این مستند گزارشی در زمان 45 دقیقه بر روی آنتن می رود و محتوای اصلی آن بیوگرافی، نوجوانی و جوانی، آغاز مبارزات ، زندان و دستگیری آیت الله طالقانی در مسجد هدایت را به تصویر می کشد.

مسجد هدایت به عنوان پایگاه مبارزاتی و شروع ارتباط گیری طالقانی با نسل جوان و دانشجویان و فرهیختگان و طبقات عام جامعه است که در این مستند سعی شده منشهای اخلاقی،‌ دینی و سیاسی و نیز تفکر مبارزاتی طالقانی شامل نفی تعارض بین دین و سیاست، ‌بازگشت به قرآن، مبارزه با جمود فکری،‌ مبارزه با استعمار و استثمار و نیز استبداد و ... به تصویر کشیده شود.

تهیه کننده این برنامه اظهار داشت: آیتم های اصلی این مستند شامل تصاویر آرشیوی، مصاحبه،‌ تصاویر گزارشی،‌ عکس و روزنامه های اوایل انقلاب است.

وی افزود: در این مستند 45 دقیقه ای مصاحبه با پژوهشگران تاریخ معاصر علی کردی و دکتر محمد صادق کوشکی، دو تن از همرزمان وی شیخ مصطفی رهنما، سید محمد صادق قاضی طباطبایی و مولف کتاب آیه رحمت و نیز متولی بیت آیت الله طالقانی در روستای گیلگرد طالقان سید جواد میر سلیمی قرار دارد.

 قاسملو یادآور شد: همچنین مصاحبه با سایر افرادی که به نوعی با وی در ارتباط بودند نظیر مصطفی صادقی که پای صحبتهای وی در مسجد هدایت می نشستند و نیز شاهد عینی پس از آزادی از زندان سال 57 و همسایه منزل پیچ شمیران وی از جمله دیگر بخشهای آیتم مصاحبه این مستند گزارشی است.

 وی بیان کرد: این مستند که با همکاری گروه اجتماعی شبکه سه سیما ساخته شده قرار است به مناسبت 19 شهریور سالروز وفات آیت الله طالقانی و بعد از عید سعید فطر از شبکه سه سیما پخش شود.

عوامل سازنده این مستند نیز شامل اشکان قاسملو تهیه کننده، مسعود ساکت مشاور و طراح،‌ هوشنگ فضلی نویسنده و محقق، علی شهریاری پور تدوین گر و ویدئو گرافیست، امیر عباس رفیعا تصویربردار، پرویز بهرام گوینده متن و اعظم کریمی هماهنگی و روابط عمومی هستند.

تصاویر مستند فوق در طالقان روستای گلیرد، تهران، قم و ... ضبط شده است و تولید این مستند بیش از شش ماه به طول انجامیده است.

این مستند که به مناسبت یکصدمین سال ولادت آیت الله طالقانی ساخته شده با نام موقت" پدری برای همه" پخش خواهد شد.

امسال نیز همچون سالهای گذشته مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمود طالقانی 19 شهریور ماه در زادگاه وی طالقان برگزار می شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.