تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi
ماجرای لغو شتابزده پروانه ساخت فیلم تازه اصغر فرهادی وضعیتی عجیب پیدا کرده است. در حالی که نايب رييس‌هيات مديره خانه سينما از رفع مشكل لغو پروانه ساخت فيلم «جدايي نادر از سيمين» خبر داد، علیرضا سجاد پور حاضر به اظهار نظر درباره فیلم تازه اصغر فرهادی نشد.

صبح امروز فرهاد توحیدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره‌ به جلسه‌ي شب گذشته‌ جمعي از سينماگران با عليرضا سجادپور مدير اداره نظارت و ارزشيابي  اظهار کرد در مورد لغو پروانه ساخت «جدايي نادر از سيمين» مباحثي مطرح شد و نهايتا توافق شد آقاي فرهادي با انصراف از تهيه‌كنندگي و معرفي تهيه‌كننده‌ي ديگر به فيلمبرداري كارش ادامه بدهد.

بنا به گفته توحیدی در جلسه مذکور غلامرضا موسوي تهيه‌كننده، سيروس الوند رييس كانون‌كارگردان، جابر قاسمعلي رييس كانون فيلمنامه‌نويسان، سجادپور مدير اداره كل نظارت و ارزشيابي معاونت سینمایی و داود رسوليان قائم مقام او حضور داشتند.

توحيدي ضمن تشکر از شهامت و درايت مدير اداره كل نظارت ارزشيابي كه به موقع جلوي روند بدعت‌گذاري لغو پروانه ساخت را گرفت، تاکید کرد لغو پروانه ساخت امري بي‌سابقه بوده است و آقاي سجادپور با لغو اين تصميم، تهيه‌كنندگان را نسبت به امنيت سرمايه‌گذاري‌شان اميدوار كردند.

نائب رييس هيات مديره خانه سينما با اشاره به سخنان اصغر فرهادي در جشن خانه سينما گفت: «صحبت‌هاي ايشان همان‌گونه كه خود ايشان گفته‌اند ـ در مورد برخي از فيلم‌سازان ـ ناظر بر شخصيت فيلمسازي آن افراد بوده و نه مواضع سياسي‌شان و خود آقاي فرهادي در موقعيت مقتضي در اين مورد صحبت خواهد كرد.»

اما در حالي که نائب رييس هيات مديره خانه سينما از رفع مشكل لغو پروانه ساخت «جدايي نادر از سيمين» خبر مي‌داد عليرضا سجادپور مدير اداره نظارت و ارزشيابي درباره وضعيت جديد اين فيلم و تغيير تهيه‌كننده گفت:«هيچ اظهار نظري نمي‌كنم.»

سجادپور تصریح کرد، همانطور كه قبلا گفتم هم‌چنان در اين خصوص اظهار نظر نمي‌كنم و پوزش مرا بپذيريد.

داستان لغو پروانه ساخت فیلم تازه اصغر فرهادی از اواخر هفته گذشته آغاز شد که واکنش های منفی فراوانی را در این باره دپی داشته است. بسیاری از اهالی سینما این اقدام را خلاف تامین امنیت شغلی دانسته اند.

معاونت سینمایی دلیل این اقدام را اظهارات نامناسب اصغر فرهادی در جشن خانه سینما عنوان کرده بود.

فرهادی در ان جشن آرزو کرده بود که شرایطی در کشور ایجاد شود تا جعفر پناهی نیز بتواند ایران فیلم بسازد و هم‌چنین گلشیفته فراهانی باز گردد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.