269295-543974.jpgعصرایران - چهار نماینده مجلس شورای اسلامی ، صبح امروز به دفتر وزیر راه و ترابری رفتند تا با او دیدار "بسیار مهم و ویژه" ای داشته باشند و گویا در این ملاقات ، خط و نشان هایی هم برای حمید بهبهانی کشیده اند!

 این دیدار فوق العاده البته برای پیگیری موضوع نقاط سانحه خیز در جاده ها که سالانه هزاران نفر را به کام مرگ می کشاند نبود ، ماجرای پل آن روستای کهگیلویه و بویر احمدی هم که فقدانش انگشتان اهالی را یکی پس از دیگری قطع می کند هم در میان نبود ، قضیه حتی به کشدار شدن بیش از حد احداث آزاد راه تهران - شمال هم مربوط نمی شد چرا که اساساً مجلسی ها وقت خود و وزیر مملکت را با این موضوعات بی اهمیت تلف نمی کنند ؛ قضیه از این قرار بود که این نماینده ها شال و کلاه کرده و از "بهارستان" تا "آفریقا" را گز کرده بودند تا به وزیر هشدار دهند که مبادا دوست شان را از ریاست سازمان هواپیمایی کشوری بردارد ؛ همین!

رضا نخجوانی رئیس پرحاشیه سازمان هواپیمایی کشوری ، از وقتی که اخبار مربوط به جابجایی احتمالی اش جدی شده ،رایزنی هایی را با برخی نمایندگان مجلس آغاز کرده است و از این رو بی دلیل نیست که نماینده ای مانند زهره الهیان ، در سخنانی بی سابقه ، مدعی می شود که تصمیم وزیر راه برای برکناری نخجوانی ، " اقدامی تلافی جویانه در برابر تصمیم مجلس برای استیضاح " است و در ادامه با تمجید از آقای رئیس ، او را فردی"مدیر ، متعهد، انقلابی، متخصص و کارآمد" می داند که "امیدی تازه در کالبد سازمان دمیده است" و البته در نهایت هم خانم نماینده برای منتقدان نخجوانی   حکمی تکراری صادر می کند و آنان را افرادی "ویژه خوار" می خواند تا بار دیگر ثابت شود صاحبان منصب هنوز به راحتی آب خوردن به منتقدان "برچسب" می زنند!

واقعاً آیا جای سوال ندارد که چرا در شرایطی که یک وزیر می خواهد از اختیارات قانونی خود در عزل و نصب مدیران زیرمجموعه اش استفاده کند ، چند نماینده احساس خطر می کنند و سراسیمه سراغ وزیر می روند و به اصرار و تهدید از او می خواهند که دست روی دست بگذارد؟

جالب اینجاست که همین نماینده ها ، نه فقط در نشست خصوصی ، که در گفت و گو با خبرنگاران می گویند که اگر وزیر ، فلانی را عزل کند ، ما هم او را استیضاح می کنیم!
به راستی آیا این نماینده ها این قدر متوجه نیستند که استیضاح ، ابزاری برای برکناری وزیران ناکارآمد است و نه وسیله ای برای حفظ اطرافیان خود در قدرت؟!

 از این گذشته ، به فرض آن که وزیر راه ، نخجوانی را برکنار کند ؛ آیا در چنین صورتی ، وزیر کار خلاف قانون انجام داده تا مستوجب استیضاح باشد؟ پاسخ این است : خیر ، کار وزیر قانونی بوده است.
بنابراین صورت مساله تغییر می کند: چرا بعضی نماینده ها در برابر یک اقدام "قانونی" ، تهدید به استیضاح می کنند؟ آیا آنها آمده اند تا در برابر اقدامات قانونی بایستند؟!

این که نخجوانی باقی بماند یا از سازمان هواپیمایی برود ، مساله ای است که نهایتاً وزیر راه درباره آن تصمیم خواهد گرفت و این نوشتار در صدد اتخاذ رویکرد سلبی یا ایجابی درباره عزل یا ابقای او نیست ، بلکه دغدغه ساختاری وجیزه حاضر این است که چرا برخی نمایندگان به جای آن که به وظایف اصلی خود و دفاع از حقوق موکلان خود یعنی مردم بپردازند ، وکیل مدافع یک مسوول رده میانی دولتی شده اند و این موضوع آنقدر برایشان مهم و حیاتی است که در روزهای پرکار مجلس برای بررسی برنامه پنجم کشور ، کار و مسوولیت شان را رها کرده و به دفتر وزیر راه می روند ، آن هم نه برای پیگیری مطالبات مردم که برای اعمال فشار بر وزیر تا مبادا فلانی از جایش تکان بخورد.

جای هزار افسوس است که برخی نمایندگان ، جایگاه نظارتی "خانه ملت" را تا بدین سطح کاهش و شأن نمایندگی مردم را در حد لابی گری برای یک مدیر میانی تنزل داده اند ولو به بهای تهدید و حتی تحقیر مدیر ارشد او !

به راستی بعضی از این نمایندگان ، چه بر سر مجلسی آورده اند که زمانی "عصاره فضائل ملت" نامیده می شد؟!
 

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.