مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران,اسفندیار رحیم‌مشایی در انتخابات

ذوالنور: احمدی‌نژاد زوری ندارد که مشکل ایجاد کند

مشائی یک درصد هم امکان تأئید صلاحیت ندارد

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفته محمود احمدی‌نژاد «زوری» ندارد که مشکل ایجاد کند و اسفندیار رحیم‌مشایی در انتخابات «به طور حتم رای» نمی‌آورد.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور٬ در مراسم تجلیل از مربیان عقیدتی سیاسی در جمع بسیجیان استان همدان گفت: امروز بازار بلوف باب شده که با افشا شدن آن هیچ مشکلی برای نظام و مردم ایجاد نخواهد شد و نظام قائل به شرع است.

ذالنور در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان به کاندیدای واحد خواهند رسید، اظهار کرد: این ویژگی که هر که صبح از خواب پا شده و احساس تکلیف کند که در انتخابات حضور یابد، باید از اصولگرایان گرفته شود.

وي با بیان اینکه امروز بازار خودنمایی داغ شده، افزود: امروز با ائتلاف‌های پنج نفره، سه نفره، جبهه پایداری، کاندیداهای مستقل و اصلاح‌طلبان عرصه انتخابات گسترده شده و این امر موجب نگرانی شده است. ذالنور به توصیه و رایزنی بزرگان جبهه اصولگرایی اشاره کرد و گفت: ما امیدواریم که آقایان اصولگرا با بصیرت، فهم و مروت به جایی برسند که با دست خود آنچه به دست آمده را خراب نکنند که در غیر این صورت نگرانی جدی است. وی به اشاره به نزدیکی انتخابات و احتمال تفرق و خطر در این خصوص بیان داشت: اگر ما وحدت داشته باشیم به طوری که یکی دو تا کاندیدا بیایند، مشکلی نداریم هرچند چشم‌انداز کنونی بنده این نیست که وحدتی حاصل شود.

* سپاه به نفع هیچ کاندیدایی وارد عرصه انتخابات نمی‌شود

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه شنیده می‌شود سپاه از کاندیدایی حمایت خواهد کرد، ابراز داشت: من نه سخنگوی سپاه و نه مسئولیتی در سپاه دارم اما سپاه بنا ندارد تحت هیچ شرایطی به نفع کاندیدایی وارد میدان شود. ذالنور تصریح کرد: ممکن است سپاه مصادیق اصلح را اعلام کند و اما اینکه از فلان کاندیدا دفاع کند وجود نداشته و سپاه چنین بنایی ندارد. وی عرصه کنونی انتخابات را بسیار شکننده دانست و افزود: فاصله کاندیداها بسیار نزدیک است به طوری که اکنون در صحنه انتخابات برخی که ممکن است بازنده صحنه شوند دنبال فضاسازی هستند تا صحنه را به هم بریزند، بنابراین سپاه عملکردی نخواهد داشت که بهانه دست کسی بدهد.

* برخی از فتنه‌گران به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود هستند

استاد حوزه و دانشگاه در خصوص اینکه آیا در انتخابات امسال نیز فتنه‌ای مانند سال ۸۸ رخ خواهد داد، بیان داشت: از زمان سقوط سالوادور تاکنون حدود ۷۱ انقلاب نرم در دنیا اتفاق افتاده است که برخی از اینها موفق و برخی ناموفق بوده است، اما نکته جالب اینکه ۹۳ درصد این انقلاب‌های نرم با استفاده از بستر انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها انتخاباتی که زمینه فتنه دارد تا مملکت را مانند دو تیم رودرروی هم قرار داده و دو قطبی کند، انتخابات ریاست جمهوری است. ذالنور در ادامه سخنانش تأکید کرد: دشمنان ما مناسب‌ترین بستر برای براندازی، تضعیف یا حاکم کردن جریان نزدیک به خودشان را جریان نرم و عرصه انتخابات می‌دانند که با تمام وجود وارد این عرصه خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه اگر از این دید نگاه کنیم که در انتخابات اسباب فتنه‌ای وجود دارد یا نه، اضافه کرد: اسباب فتنه در انتخابات وجود دارد و آنهایی که با نظام فاصله دارند و همیشه توجهشان به بیگانگان بوده سعی خواهند کرد تا از چنین آب گل‌آلودی ماهی بگیرند. ذالنور اضافه کرد: در انتخابات آتی یا فتنه‌ای شکل نمی‌گیرد یا به گستردگی فتنه ۸۸ نخواهد بود، اما نباید بگوئیم خبری نیست بلکه همیشه باید شرایط را سنجیده و بر اساس بدترین شرایط خود را آماده کنیم.

* مشائی یک درصد هم امکان تأئید صلاحیت ندارد

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مشایی در صورت کاندیداتوری تأئید صلاحیت می‌شود، اظهار کرد: اگر شورای نگهبان بخواهد بر اساس اغماض نیز مشایی را تایید کند، بازهم بطور حتم رأی نمی‌آورد.

استاد حوزه و دانشگاه در سپاه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر مشائی رد شود احمدی‌نژاد بد اخلاقی می‌کند یا نه، گفت: احتمال بداخلاقی از سوی رئیس دولت وجود دارد اما زوری ندارد که مشکلی ایجاد شود. وی در خصوص اینکه اگر رد صلاحیت شود غوغایی درست می‌شود یا خیر، اظهار کرد: این مورد امکان ندارد چون جریان انحرافی عمق و پایگاه اجتماعی ندارند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

ذالنور با اشاره به اینکه اگر مشایی به هر دلیل تأئید شد جای رأی آوردن دارد یا ندارد، بیان داشت: دولت بر آن است که مشائی رئیس جمهور شود و از طرفی در سفرهای استانی همیشه در کادر دوربین در کنار رئیس جمهور است در حالی که مشایی دیگر کاره‌ای نیست.

وی گفت: اگر یک هزارم درصد مشایی جزو کاندیداها قرار بگیرد احتمال رأی ندارد چرا که فاقد ساز و کار است و بر این اساس دولت باید پای کار بیاید که دولت هم هرچه سریع عمل کند، کنتورشان شماره منفی خواهد انداخت.

جانشین سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ادعای برخی سیاسیون مبنی بر وجود سند افشاگری اظهار کرد: امروز بازار بلوف باب شده که با افشا شدن آن هیچ مشکلی برای نظام و مردم ایجاد نخواهد شد و نظام قائل به شرع است. در پایان این مراسم از مربیان عقیدتی ـ سیاسی هادیان سیاسی و بسیجیان اهل قلم تجلیل شد./بهارنیوز

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.