فارس: رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان قزوين از افزايش 15 درصدي كشته ‌شدگان و كاهش 27 درصدي مجروحان تصادفات رانندگي خبر داد.

غلامعلي حسني اظهار داشت: در 9 ماه امسال تصادفات فوتي 45 فقره با 48 كشته و در مدت مشابه سال گذشته تعداد تصادفات فوتي 39 فقره با 40 نفر كشته بوده كه تعداد كشته‌شدگان در 9 ماه سال جاري 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در قزوين افزايش داشته است.

كاهش 27 درصدي مجروحان تصادفات رانندگي

وي ادامه داد: در 9 ماه امسال در قزوين 66 فقره تصادف جرحي با 83 نفر مجروح داشتيم كه تعداد تصادفات جرحي در مدت مشابه سال گذشته 89 فقره با 115 نفر مجروح بوده است كه در تعداد تصادفات 25 درصد و در تعداد مجروحان 27 درصد كاهش را شاهد هستيم.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان قزوين اضافه كرد: در سال جاري 112 فقره تصادفات خسارتي داشتيم كه اين تعداد در مدت مشابه سال گذشته 116 فقره بوده است كه 3.4 درصد كاهش صورت گرفته است و در مجموع تعداد تصادفات در 9 ماه نخست سال جاري 182 فقره بود كه اين رقم در مدت مشابه سال گذشته 209 فقره بوده است كه 12.9 درصد كاهش تصادفات را در سال جاري شاهد هستيم.

وي با اشاره به تصادفات درون شهري و برون شهري توضيح داد: بر اساس آمار پزشكي قانوني استاني در هشت ماه‌ سال گذشته 45 نفر در تصادفات درون شهري، 324 نفر در تصادفات برون شهري و 27 نفر نيز در تصادفات جاده‌اي كشته شده‌اند كه در هشت ماه نخست سال جاري در تصادفات درون شهري، برون شهري و جاده‌اي روستايي به ترتيب 43، 263 و 38 نفر فوت كرده‌اند.

حسني يادآور شد: با توجه به عدم حضور پليس در جاده‌هاي روستايي و عدم رعايت مقررات از سوي رانندگان در اين جاده‌ها و سرعت بالاي آنها، افزايش تعداد كشته‌شدگان را در تصادفات جاده‌اي روستاها شاهد هستيم كه لازم است با كمك اداره كل راه و ترابري در تقاطع‌ها سرعت‌گير گذاشته شود و همچنين بعضي از جاده‌هاي روستايي به ويژه در منطقه الموت و آبگرم نيز نياز به تعريض دارد.

وي افزود: با توجه به آمار پزشكي قانوني قزوين در هشت ماهه امسال 396 نفر زن و 344 مرد بر اثر تصادفات كشته شده‌اند.

عدم توجه به جلو مهم‌ترين علت تصادفات

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان قزوين با اشاره به علت تصادفات توضيح داد: در تصادفات درون شهري عدم توجه به جلو، تخطي از سرعت مجاز و مطمئنه، عدم رعايت حق تقدم عبور، ورود از راه‌هاي فرعي به راه‌هاي اصلي و در تصادفات برون شهري نيز انحراف به چپ، تغيير مسير ناگهاني، عدم توجه به جلو و تخطي از سرعت مطمئنه از مهم‌ترين علل تصادفات است.

وي در خصوص ميزان جرائم و تخلفات صورت گرفته بيان داشت: به دليل تخلفات صورت گرفته توسط رانندگان در 9 ماه سال گذشته 383 هزار و 200 فقره و در 9 ماه سال جاري 430 هزار و 725 فقره برخورد و جريمه صورت گرفته است كه عمده اين تخلفات سرعت و سبقت غيرمجاز، انحراف به چپ، عبور از چراغ قرمز و محل ممنوع، حركات نمايشي و مارپيچ، استفاده از تلفن همراه، عدم رعايت حق تقدم، توقف‌هاي ممنوع سر تقاطع، تجاوز به گذرگاه عابر پياده و عدم استفاده از كمربند ايمني بوده است.

حسني گفت: 99 درصد تخلفات ما مربوط به سبقت غيرمجاز و 48 درصد نيز مربوط به سرعت غيرمجاز بوده است كه در مجموع 13 درصد افزايش برخورد با تخلفات را داشتيم.

وي اضافه كرد: در بحث برخورد با تخلف استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگي در سال گذشته 13 هزار و 583 فقره بوده كه اين رقم در سال جاري در قزوين 24 هزار و 322 فقره بوده است كه 79 درصد افزايش برخورد را شاهد هستيم، در خصوص نبستن كمربند ايمني نيز سال گذشته 71 هزار و 16 فقره و امسال 81 هزار و 744 فقره برخورد شده كه 15 درصد افزايش برخورد شده است.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان قزوين يادآور شد: همچنين در سال گذشته 16 هزار و 963 فقره برخورد به دليل عدم استفاده از كلاه ايمني را داشتيم كه با افزايش برخورد و اعمال قانون، امسال اين رقم به 23 هزار و 230 فقره در استان رسيده است كه 36 درصد افزايش برخورد را شاهد هستيم.

‌افزايش 77 درصدي توقيف موتورسيكلت

وي اعلام كرد: در 9 ماه سال 88، 5 هزار و 979 دستگاه موتورسيكلت و در سال جاري 10 هزار و 587 مورد موتورسيكلت در شهرستان قزوين توقيف شده است كه 77 درصد افزايش توقيف موتورسيكلت را شاهد هستيم كه در شهر‌هاي تاكستان، آبيك، البرز و بوئين‌زهرا نيز به ترتيب 19، 30، 66 و 68 درصد افزايش داشته است كه در مجموع 60 درصد در سطح استان افزايش توقيف موتورسيكلت را در 9 ماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته داريم.

حسني به فارس گفت: در خصوص خودرو نيز در 9 ماه‌ 88 در قزوين 3 هزار و 459 دستگاه و در 9 ماه‌ سال 89، 7 هزار و 66 دستگاه توقيف شده است كه 104 درصد افزايش را شاهد هستيم و در تاكستان 590 دستگاه، آبيك 320 دستگاه، البرز يك‌هزار و 34 دستگاه و بوئين‌زهرا 250 دستگاه خودرو توقيف شده است كه در مجموع 106 درصد افزايش توقيف خودرو صورت گرفته است.

وي اعلام كرد: نداشتن مدارك، صداي ناهنجار، عدم استفاده از كلاه ايمني، نداشتن كارت بيمه و لايي‌كشي از جمله مواردي است كه به دليل آن موتورسيلكت‌ها توقيف شده است و در خصوص توقيف خودروها نيز نداشتن مدارك، نداشتن معاينه فني، سرعت و سبقت غيرمجاز و نقص سيستم روشنايي از جمله علل توقيف بوده است.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان قزوين در ادامه با اشاره به ميزان جرائم صورت گرفته اظهار داشت: پليس راهور قزوين در 9 ماه سال 88، 258 هزار و 700 برگه جريمه صادر كرده كه در سال 89، 323 هزار و 785 برگه جريمه صادر كرده كه 25 درصد افزايش را شاهد هستيم.

وي اعلام كرد: در 9 ماه سال 88، 15 ميليارد و 128 ميليون ريال و در 9 ماه سال جاري 17 ميليارد و 299 ميليون ريال جريمه توسط پليس راهور استان قزوين صورت گرفته كه 12 درصد افزايش جريمه را شاهد هستيم.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.