تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi
 عضو هيئت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي از فعاليت بيش از 10 جريان كلان ضد ديني و فرهنگي در كشور خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از مركز خبر حوزه، حجت‌الاسلام عبدالحسين خسروپناه با اشاره به ضرورت بازنگري و تحول مراكز علمي گفت: در اين بازنگري بايد علاوه بر شناسايي ظرفيت فعلي خودمان دشمن را نيز كه عليه ما هجمه آورده به خوبي بشناسيم.

وي افزود: امروز بيش از 10 جريان كلان ضد ديني و فرهنگي در كشور فعاليت مي‌كنند كه هر كدام از آنها ممكن است داراي گرايش‌هاي مختلف باشند، از جريان ابتذال فرهنگي گرفته كه چند‌ زير شاخه از جمله سينما‌گرايي و موسيقي‌گرايي را شامل مي‌شود تا فمينيسم، وهابيت، بهائيت، فراماسونري و چند گروه ديگر كه همه عليه دين و فرهنگ شكل گرفته‌اند.

اين استاد حوزه جريانات روشنفكري الحادي، ديني التقاطي و سكولار را از جمله جريان‌هاي ضد ديني برشمرد كه گرايش‌هاي مختلف در آن عليه اسلام و شريعت فعاليت مي‌كنند.

عضو هيئت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي ادامه داد: افرادي كه در اين جريان‌ها فعاليت مي‌كنند گروه‌هايي را تشكيل داده‌ و هر كدام در تلاش هستند بخشي از دين ما را زير سؤال ببرند به طوريكه تقريبا هيچ بخشي از دين نمانده است كه در آن تشكيك و شبهه وارد نكنند.

* انتشار 4500 كتاب عرفان‌هاي كاذب

خسروپناه بيان داشت: در چند سال اخير 4 هزار و 500 كتاب با محتواي عرفان‌هاي كاذب در كشور منتشر شده و هفته‌اي نيست كه خبري از ادعاي خدايي و مهدويت گرفته تا ادعاي رسالت از اين افراد نشويم.

وي اضافه كرد: افرادي كه اين ادعاها را دارند آدم‌هاي ساده‌اي نيستند بلكه به طور گسترده و مديريت شده كار مي‌كنند، واقعا عنايت خدا و امام زمان ‌(عج) است كه مردم در اين شرايط دين خود را حفظ كرده‌اند.

اين پژوهشگر حوزوي بيان داشت: امروز براي مقابله با اين جريانات و شبهه افكني‌ها، نيازمند افراد متخصص در اين عرصه هستيم و اگر دغدغه‌ و درد دين داشته باشيم كارهاي بزرگي مي‌توانيم انجام بدهيم.

وي ضمن تاكيد بر تحول در علوم انساني يادآور شد: مهم‌ترين دانشي كه مي‌تواند در اين تحول موثر باشد، علم كلام است چرا‌كه نه تنها علوم انساني بلكه علوم طبيعي و زيست‌شناسي هم از علم كلام تاثير مي‌گيرند و مباحث متافيزيك در آنها نقش مهمي دارد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.