215029-293960.jpg عصر ایران- یکی از نکات کلیدی در مسائل و فعالیت های مالی توجه به میزان درآمد و مخارج است. به احتمال زیاد این نکته را بارها شنیده و فکر می کنید که زندگی و فعالیت های مالی شما بر همین اساس استوار است. اما آیا واقعا همین طور است؟ با ما همراه باشید تا جواب این پرسش را  داشته باشید.
میزان بدهی و درآمد
یکی از نکاتی که در مقوله مدیریت درآمد و مخارج باید توجه خاصی به آن داشته باشید میزان بدهی های شما است. به عنوان مثال زمانی که در حال پرداخت اقساط وام مسکن خود هستید باید به نحوه استفاده و کنترل موجودی عابر بانک خود توجه کنید.   اگر در هنگام سررسید پرداخت وام ،موجودی حسابتان کافی نباشد به این معنی است که در مدیریت دخل و خرج خود موفق عمل نکرده اید. سهولت استفاده از عابر بانک علاوه بر امتیازات بسیاری که دارد از ایراد بزرگی نیز برخوردار است؛ ممکن است در حساب خود 3 میلیون تومان پول داشته باشید و به نظر خریدی 20 هزار تومانی با عابر بانک چندان از اصل پول شما کم نکند.   به همین ترتیب چندین بار از عابر بانک خود در طول ماه استفاده می نمایید و تصور می کنید که همه چیز تحت کنترل است، اما در پایان ماه با میزان موجودی مواجه می شوید که برای پرداخت قسط وام کفایت نمی کند.! در دنیای پیشرفته امروز استفاده از عابر بانک ها به امری رایج تبدیل شده است اما اگر از این حساب بانکی برای پرداخت بدهی های خود استفاده می کنید همواره موجودی خود را کنترل نمایید تا میزان دخل و خرج خود را  هماهنگ سازید.
باید آن کالا را می خریدم!؟
 مورد دیگری که باید در مقوله درآمد و مخارج به آن توجه داشته باشید کالا و وسایلی هستند که خریداری می کنید. اینکه در حال حاضر قدرت خرید کالایی را دارید استدلال مناسبی برای انجام این کار نیست. شاید انجام چنین خریدی  پول شما را بیهوده  هدر دهد.   به ویژه زمانی که اصلا احتیاجی به آن کالا نداشته اید. هم چنین ممکن است فکر کنید که توانایی خرید کالایی را دارید اما شرایط در آینده تغییر کرده و دیگر امکان این کار برای شما وجود نداشته باشد.   مصداق عینی مورد مذکور  افرادی هستند که در زمان ایجاد حباب مسکن -که بعدها به یکی از عوامل ایجاد بحران اقتصادی جهان در سال 2008 تبدیل شد- سرمایه های  خود را برای دریافت وام هایی بلند مدت با بهره بالا در نزد  بانک ها سپرده گذاری کردند، اما پس از ایجاد بحران اقتصادی نه تنها توانایی خرید خانه را نداشتند و یا اگر خریدی هم صورت گرفت با اقساط وام های بلند مدت خود روبرو شدند.
بخش دیگری از  مدیریت درآمد و مخارج ، برنامه ریزی برای آینده است. قبل از آنکه پول خود را برای خرید کالاهای غیر ضروری خرج نمایید قسمتی از آن را پس انداز کنید. هم چنین علاوه بر پس انداز، در مدیریت درآمد و مخارج باید پول کمتری را نسبت به آن مقداری که می توانید خرج نمایید. با انجام این کار در زمان بحران های اقتصادی بار مالی سنگینی بر شما تحمیل نمی گردد.
بیشتر پول در بیاورید!
در پایان اگر دخل و خرجتان با هم نمی خواند و در شرایطی قرار دارید که نمی توانید از میزان هزینه های خود کم کنید، سعی کنید تا پول بیشتری دربیاورید. این به معنای آن است که باید شغل دیگری را که معمولا حالت پاره وقت دارد پیدا کرده و یا به گزینه های جایگزین دیگر برای درآمد زایی بیشتر فکر کنید. زمانی که از ارزش و قدرت پول آگاه شدید و درک کردید که چه نقشی می تواند برای شما داشته باشد بسیار مهم است که زندگی خود را به گونه ای مدیریت نمایید که میزان درآمد از مخارج بیشتر باشد.
البته در کشور ما شرایط اقتصادی همخوانی چندانی با نرم های جهانی ندارد.برای نمونه در موارد بسیار چند شغله بودن هم نمی تواند توازنی میان درآمدها و مخارج ایجاد کند.اما در هر صورت نمی توان منکر  اثرات مثبت مدیریت درآمدها در جریان زندگی شد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.