دیدارامروز خاتمی با دانشجویان,دیدار خاتمی با دانشجویان

خاتمی: اگر بیایم به صدا و سیما کاری ندارم

حواشی‌جالب دیدارامروز خاتمی با دانشجویان

 صبح امروز بیش از ۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌هاي تهران به دیدن سید محمد خاتمی رییس جمهور سابق کشورمان رفتند تا به او بگویند در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم شرکت کند.

دانشجویان پس از پایان دیدار نیز دفتر آقاي خاتمی را ترک نکرده و تا ساعت ۳ بعد از ظهر در آنجا تحصن کردند.

نمایندگان دانشجویان در این دیدار به خاتمی گفتند همان طور که سال ۷۶ در دفتر تحکیم وحدت حضور خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام حضور کردید امروز نیز در جمع دانشجویان دانشگاه‌هاي سراسر کشور حضور خود را در انتخابات اعلام کنید.

آنان همچنین تاکید کردند که خاتمی چه در انتخابات حضور پیدا کند و چه نکند بازهم کنار او مي‌ایستند و به تصمیمش احترام مي‌گذارند و دست از مطالبات اصلاح‌طلبانه خود بر نمی‌دارند.

هنگامی که خاتمی در حال خروج از دفتر خود بود، دانشجویان دور ماشین او را گرفتند و از رییس جمهور اصلاحات خواستند تا به همراه دانشجویان به وزارت کشور برود و برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

دانشجویان از خاتمی خواستند تا آخرین فرصت را از اصلاحات نگیرد و با حضور خودش نه تنها کشور را از بحران نجات دهد که شرایط رفع حصر و همچنین آزادی زندانیان سیاسی را فراهم سازد.

یکی از دانشجویان از خاتمی خواست تا با حضور در وزارت کشور صدا و سیما را مجبور سازد تا پس از سال‌ها تصویر او را مجددا از رسانه ملی پخش کند که خاتمی پاسخ داد اگر بیایم به صدا و سیما کاری ندارم؛ من در میان مردم خواهم بود.

چكيده اظهارات نمايندگان دانشجويان در ديدار با آقاي خاتمي را در ادامه مي‌خوانيد:

نماینده دانشگاه امیر کبیر:

ما شما را به حکم قرآن دعوت به پذیرفتن مسوولیت مي‌کنیم و کسی را شایسته تر از شما سراغ نداریم. ما از دانشگاهی مي‌اییم که قلب تپنده جنبش دانشجویی است اما امروز توان تپیدن ندارد. دانشگاه را برای ما پادگانی ساختند که فقط چند ستاره اش را بر دوش داریم.

جز رخوت چیزی دیگر در پلی تکنیک نمانده است. شور و نشاط را کشتند و انجمن‌هاي اسلامی را با بلدوزر نابود کردند و حتی تشکل‌هاي فرهنگی را نیز بستند. تعمق را حرام کردند چرا نباید در حسرت دوران اصلاحات باشیم؟

مارا زندان ببرند اما از تحصیل محروم نکنند، ما را بزنند اما ممنوع الورود به دانشگاه نکنند. اما سخیف تر از همه ستاره‌دار کردن دانشجویان و اخراج اساتید به جرم دفاع از موسوی، کروبی و رهنورد است. در ورطه هولناکی قرار داریم. شاید بنیانگذار انقلاب این سالهای را می‌دید که فرمود اگر انحراف و فرصت طلبی را در رییس جمهور و وزرا دیدی بدانید جمهوری اسلامی در آستانه شکست خوردن است. باید جلوی آن را گرفت. 

ما توقع نداریم با ریيس جمهور شدن شما این ویرانه یک شبه آباد شود اما توقع داریم بدتر از این نشود. اعلام مي‌کنیم حضور شما در انتخابات فارغ از اینکه اکثریت ارا را کسب کنید یا نه؛ تحول عظیمی در دانشجویان است و امید را بر می‌گرداند. ....یقین داریم حضور هیچ نامزدی جز شما نمی تواند تحرک بخش باشد. لذا از شما دعوت مي‌کنیم که بیایید.

یکی از دانشجویان نمونه:

آخرین نفس‌ها است و آمده ایم بشنویم که مي‌آیید. گویا از انتظارات و مطالبات مطرح شده در جامعه نگرانی دارید. بالاخره مي‌دانید آرمان گرایی خصلت جدا نشدنی دانشجویان است. امسال آمده‌ایم از شما دعوت کنیم اما واقع بینانه. مي‌دانیم مشکلات به این راحتی حل نمی شود و مشکلات و سختی‌ها زیاد است با علم به این آمده ایم از شما دعوت کنیم. اگر نیایید این امید و شور کامل از بین مي‌رود. همه مي‌دانیم چه هزینه‌هاي در پیش داریم و چه بر سرمان خواهد آمد.

همه ما که نامه حضور شما در انتخابات را امضا کردیم مي‌دانستیم که چه برخوردهای خواهد شد. تمام کسانی که مي‌خواهند شما بیایید ایمان دارند به شما. نامه ۸۰۰ امضا دانشجویان نشان از همین مي‌دهد. کسانی که شمارا دعوت کردند، انتظاراتی داشتند باید پاسخ این انتظارات داده شود و جلوی روند تخریب را بگیرید.

دانشگاه علامه طباطبایی:

اگر اصلاح طلبان پیروز شوند مي‌توانیم کشور را پیش ببریم. ما توقع معجزه نداریم چراکه ما سیدمحمد خاتمی را برای حضور در انتخابات دعوت کردیم نه حضرت خاتم. انتظار معجزه نداریم باید سعی کرد. حضور شما یک قدم به جلو است. اصلاحات تا حد قابل قبول پیش مي‌رود. اما اگر نیاید ترمزی جلوی پای اصلاحات زده مي‌شود. 

آقایان موسوی و کروبی برای نجات کشور آمدند چرا که احساس خطر مي‌کردند و ناچارا در این راه هزینه داند و به حصر رفتند. راهشان را ادامه دهیم. گفته بودید: «در حالیکه آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد در حصر هستند بیایید بی اخلاقی است» در حالیکه اگر نیایید بی اخلاقی است.... شما نگران هزینه‌هاي ما هستید ما نگران نیستیم. بهشت را به بها دهند نه به بهانه. اگر مي‌خواهیم کشور و مردم ونجات پیدا کنند باید هزینه هم بدهیم.

علم و صنعت:

شرایط کشور را بهتر از ما مي‌دانید. اصلاح طلبان سال ۸۴ بر سر یک نامزد اجماع نکردند و نهایتا وضعیت امروز رقم خورد. اصولگرایان حالا امروز به همین مشکل گرفتار شده اند و بهترین زمان است تا ما در انتخابات حضور پیدا کنیم.

هزینه‌هاي داده شده خیلی زیاد بوده تا اینجا اما آگاهی بخش‌هایی که سال ۸۸ به بعد رخ داد پیروزی ما هست. موسوی، رهنورد، کروبی، زندانی‌ها و دانشجوها و مردم همه هزینه دادند و سختی کشیدند، عدم حضور ما مي‌تواند نسبت به این هزینه‌ها بی اعتنایی باشد.

نیایید هزینه ما بیشتر مي‌شود و اجازه ندهید برای هیچ هزینه دهیم. این شاید آخرین فرصت برای نجات کشور باشد. به نجات‌هاي حداقلی اهمیت مي‌دهیم. همه اوضاع یک شبه درست نمی شود این را خوب مي‌دانیم. رییس‌جمهوری مي‌خواهیم که به به قانون احترام بگذارد و با رویکردهای درست اقتصاد را سر و سامانی دهد شما با نفتی بشکه ۷ دلار کشور را اداره کردید کاری که امروز آقایان با بشکه ای ۷۰۰ دلار هم عرضه ندارند انجام دهند.

بحث بی اعتمادی که با حضور شما کمرنگ تر مي‌شود. میرحسین موسوی سال ۸۸ تا به حال به خاطر احساس مسوولیتش هزینه داد حالا وقت آن است شما از این اعتبار خرج کنید.

دانشگاه شریف:

اقتدارگراها ستون‌هاي خانه را تخریب مي‌کنند باید بیایید تا خانه مان ایران حفظ شود. نمی خواهیم در گیری و تنش ایجاد شود اما باید کشور را اصلاح کرد. اسلام در خطر است. در سیاست خارجی انقدر ضعیف و بد عمل کرده اند که امروز کشور به این وضع دچار شده است. شنبه بعد از انتخابات نشست ۱+۵ است و اگر دولت برامده از رای مردم نباشد مذاکرات نتیجه اش مثبت نخواهد بود.

اجازه دهید از این پس دولت شما نماینده ما درمذاکرات باشد. از تخریب‌ها و دشنام‌ها نهراسیم که حباب روی آب است و فایده ای ندارد. فقط شما نقطه امید هستید. ا

گر به دنبال تنش و مقابله با نظام بودیم سراغ شما که نماد مدارا هستید نمی آمدیم. ارتباط دانشجویان با پیگره جامعه بیشتر است برای همین مصرانه مي‌خواهند حضور پیدا کنید. شبنه هفته آینده شما قبول مسوولیت کنید و حضور پیدا کنید و شنبه‌هاي پس از انتخابات را به ما و مردم بسپارید.

واحد‌هاي دانشگاه آزاد:

پیش از عید گفتید از بنده اصلاحات هستید و به آنچه که نظر جمع باشه تمکین مي‌کنید. بدنه اصلاحات مي‌خواهد شما در انتخابات حضور پیدا کنید و سه ماه است که به شما مي‌گویند بیایید اما شما تمکین نمی‌کنید. کعبه را به خانه نمی آورند باید رفت به سراغ کعبه.

منبع:baharnews.ir

 

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.