تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi
 

معاون وزیر نفت با اشاره به امضای توافق نامه جدید بین ایران و افغانستان برای صادرات بنزین و گازوئیل از آغاز صادرات سوخت هواپیما خبر داد و اعلام كرد: در صادرات فرآورده های نفتی هیچ‌گونه تخفیفی نمی‌دهیم.

علیرضا ضیغمی در گفتگو با مهر با اشاره به انجام دور جدید مذاكرات نفتی ایران و افغانستان در تهران، گفت: توافقنامه اولیه ای برای صادرات 300 هزار تن انواع فرآورده های نفتی بین مقامات دو كشور امضا شده است.

مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاكید بر اینكه مطابق با این توافق نامه قرار است 70 درصد صادرات فرآورده نفتی صادراتی به افغانستان را گازوئیل تشكیل دهد، تصریح كرد: 20 درصد حجم صادرات سوخت مایع به این كشور همسایه را بنزین و 10 درصد را سوخت هوایپما تشكیل خواهد داد.

معاون وزیر نفت با اعلام اینكه تا چند هفته آینده قرارداد نهایی بین دو كشور با حضور سرپرست وزارت نفت و وزیر تجارت و صنایع افغاستان برای صادرات فرآورده های نفتی امضا خواهد شد، اظهار داشت: افغانستان برای خرید سالانه 2 میلیون تن فرآورده های نفتی از ایران اعلام آمادگی كرده است.

این مقام مسئول با تاكید بر اینكه مذاكرات بین دو كشور برای توافق بر روی قیمت فروش فرآورده های نفتی انجام خواهد شد، بیان كرد: بر اساس توافق اولیه فرمول فروش فرآورده های نفتی شامل فوب خلیج فارس به اضافه هزینه های ترانزیت و مرغوبیت سوخت است.

وی با اعلام اینكه ایران برای صادرات فرآورده های نفتی هیچ گونه تخفیفی برای خریداران خارجی در نظر نخواهد گرفت، اظهارداشت: صادرات بنزین و گازوئیل به افغانستان هم مطابق با قیمتهای فوب خلیج فارس انجام می شود.

معاون وزیر نفت با یادآوری اینكه مسئولیت انجام عملیات صادرات فرآورده های نفتی به افغانستان بر عهده ایران است، خاطر نشان كرد: قرار است سوخت مورد نیاز این كشور همسایه از طریق برخی از انبارهای بزرگ نفت كشور همچون رفسنجان، مشهد و اصفهان به طور مستقیم ارسال شود.

به گفته مدیر عامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی پیش بینی می شود صادرات این میزان فرآورده های نفتی در مدت 6 ماه به كشور افغانستان انجام شود.

به گزارش مهر، بهمن ماه سال گذشته همزمان با بهره برداری از اولین طرح توسعه پالایشگاههای نفت، وزارت نفت مجوزی صادرات یك میلیار لیتر برای شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران صادر شده است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.