كتاب «دنياي حيوانات» نوشته «هارون يحيي» با ترجمه عليرضا عياري از سوي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان به چاپ سوم رسيد.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كتاب حاضر كه از مجموعه آثار «راهي به سوي خداشناسي» است، براي كودكان تهيه شده و آنان را با دنياي وسيع و جالب حيوانات آشنا و خداشناسي و توحيد را در اين گروه سني تقويت مي‌كند.

كودكان با خواندن اين كتاب به شگفتي‌هاي آفرينش موجودات زنده بيشتر پي‌مي‌برند. در صفحه‌هاي اين اثر، به سفري لذت‌بخش به همراه بسياري از جانداران دوست داشتني‌ پرداخته شده است و مخاطبان با ويژگي‌هاي حيرت‌انگيز و جالبشان آشنا مي‌شوند.

به عقيده نويسنده، خداوند توانا كه آفريدگار همه موجودات است، از ما مي‌خواهد با ديدن زيبايي‌هاي خلقت به قدرت و هنر او فكر كنيم و بدانيم او خالق و مالك تمامي هستي است. خداي مهربان از ما مي‌خواهد با لذت بردن از زيبايي‌هاي موجودات، دوستش داشته باشيم و از او براي آفريدن اين همه شگفتي زيبا و آفريده‌هاي بي‌نظير سپاسگزاري كنيم.

اين اثر كه مجموعه داستان‌هاي خداشناسي براي كودكان را شامل مي‌شود، دربردارنده مطالب و حقايق مهمي درباره حيوانات است كه خوانندگان با مطالعه آن، به شگفتي‌هاي آن پي‌خواهند برد. در واقع، كودكان با مطالعه اين كتاب به اين باور و نتيجه خواهند رسيد كه بزرگي و عظمت ويژه خداوند متعال است و همه بايد شكرگزار محبت‌هاي بي‌دريغ خداوند بي‌همتا باشند.

نويسنده در مقدمه كتاب، كودكان را مخاطب قرار مي‌دهد و مي‌نويسد: «كودكان عزيز: در اين كتاب، به شگفتي‌هاي خلقت درباره موجودات زنده‌اي كه در اطراف ما زندگي مي‌كنند، پي مي‌بريم. در صفحات بعدي، سفري لذت‌بخش به همراه تعدادي از موجودات زنده دوست داشتني خواهيم داشت و شما در اين سفر از خصوصيات شگفت‌انگيز و جالب اين موجودات آگاه مي‌شويد.
در طول خواندن اين كتاب مي‌بينيد كه خداوند متعال تمام موجودات زنده را به طور كامل آفريده است و تمام اين موجودات، تجلي زيبايي، قدرت و دانش خداوند هستند.
آيا شما تمام حيوانات را مي‌شناسيد؟ مي‌بينيم كه مي‌گوييد: "نه". شما فقط بعضي از حيوانات را ديده‌ايد. چه اطلاعاتي از اين مخلوقات داريد؟ آيا مي‌دانيد كه آنها چگونه متولد مي‌شوند، زندگي مي‌كنند، غذايشان را به دست مي‌آورند، و چطور از خودشان محافظت مي‌كنند؟ احتمالا از جزئيات زندگي تمام حيوانات اطلاعي نداريد. اما نگران نباشيد. با مطالعه اين كتاب، مطالب حيرت‌آوري درباره آنها مي‌آموزيد و از خصوصيات جالب و كاملي كه خداوند به آنها بخشيده است، شگفت‌زده مي‌شويد. شما قبلا با بسياري از حيوانات آشنا شده‌ايد اما در اين كتاب، با حيوانات ديگر و زندگي شگفت‌انگيز حيواناتي كه احتمالا تاكنون نديده و يا اطلاعاتي درباره آنها نداريد، آشنا خواهيد شد. مطمئنا شما حيوانات را خيلي دوست داريد؛ پس بدانيد با مطالعه بيشتر اين كتاب، از نحوه انجام فعاليت‌هاي حيوانات شگفت‌زده خواهيد شد.
حيواناتي چون شترمرغ‌ها؛ سريع‌ترين دوندگان جهان، ببرها؛ بهترين دوندگان دو سرعت، سنجاب‌هاي تيزدندان و طاووس‌هاي زيبا را در اين كتاب مي‌بينيد و بهتر مي‌شناسيد.»

نويسنده سپس مخاطبانش را متوجه مي‌سازد كه حيوانات نام برده شده، تنها بعضي از حيواناتي‌اند كه در جهان وجود دارند. او مي‌نويسد: «سياره زمين پر از حيوانات متنوع است. در حالي كه زيبايي‌هاي خلقت را مي‌بينيد به خاطر داشته باشيد كه خداوند، خالق تمام موجودات است. او تنها از ما مي‌خواهد كه درباره قدرت و مهارت بي‌نهايت او در خلقت فكر كنيم و متوجه بشويم او آفريننده تمام موجودات است. همچنين خداوند از ما مي‌خواهد كه از زيبايي‌هاي تمام موجودات زنده لذت ببريم و در نتيجه خداوند را دوست بداريم و از او سپاس‌گزاري كنيم زيرا تمام اين مخلوقات شگفت‌انگيز را پروردگار عالم آفريده است. خلقت تمام كائنات، تمام حيوانات، گياهان زيبا، شب و روز و تمام موجودات يك هدف دارد. يعني هدف از ديدن و فكر كردن درباره خلقت شكوهمند و بي‌عيب و نقص خداوند، صرفا تذكر به انسان است كه خداوند با چه زيبايي موجودات را خلق كرده است. با مطالعه درباره جهان حيوانات مي‌توانيم به ديدگاهي جديد درباره مخلوقات اطراف خود دست يابيم. آيا آماده هستيد؟ اكنون ورق بزنيد و سري به دنياي حيوانات بزنيد. دنيايي از حيوانات شگفت‌انگيز در انتظار شماست.»

تذكر دادن كودكان به اين نكته كه تمامي شگفتي‌هاي آفرينش موجودات، نشانه‌اي از لطف مرحمت خداوند است، يكي از ويژگي‌هاي اين نوشتار محسوب مي‌شود.

هارون يحيي در اين باره اين‌گونه مي‌نگارد: «همان‌طور كه مثال‌هاي اين كتاب نشان مي‌دهد، خداوند خالق تمام موجودات ساكن كره زمين به آنها چگونگي بقا را آموخته است. خداوند گاهي در زمان تولد، اين اطلاعات را به موجودات زنده مي‌دهد. به عنوان مثال زماني كه شما اين كتاب را مي‌خوانيد، مي‌دانيد كه بايد چشم‌هايتان را باز كنيد. اما تنها دانستن اين نكته كافي نيست. چشم‌هاي شما بايد به طور هم‌زمان فعاليت‌هاي زيادي را انجام دهد. شما مي‌توانيد اين امر را به يك بازي كامپيوتري ارتباط دهيد. همان‌طور كه براي شروع يك بازي بايد دكمه شروع را فشار دهيد و به اين ترتيب بسياري از فعاليت‌هاي پيچيده در كامپيوتر انجام مي‌گيرد و شما راحت روي صندلي نشسته‌ايد و از بازي لذت مي‌بريد.
همان‌طور كه كامپيوتر به خودي خود به وجود نيامده است؛ بخش‌هاي تشكيل دهنده چشم نيز به خودي خود به وجود نيامده‌اند. موجودات زنده ديگر را نيز خداوند خلق كرده و چشم‌ها و بدن آنها را بدون عيب و نقص آفريده است.
خداوند، تمام ويژگي‌هاي مورد نياز شما را در هنگام تولد به شما مي‌بخشد و امكان زندگي همراه با سلامتي را براي شما فراهم مي‌كند. در نتيجه ما بايد به خاطر اين نعمت‌ها سپاسگزار خداوند باشيم.»

اين كتاب در 33 فصل مطالب ارزنده‌اي درباره شگفتي‌هاي خلقت انواع حيوانات به كودكان ارائه مي‌دهد. نويسنده در پايان با يك نتيجه‌گيري، كتاب را چنين به اتمام مي‌رساند: «زماني كه انسان خردمند، مطالب بيشتري در مورد خلقت خداوند مي‌آموزد، ايمان او بيشتر شده و قدرت خداوند را بيشتر مي‌ستايد. در حقيقت حتي يك ويژگي مخلوق، سريعا ما را به ياد خداوند مي‌اندازد. نه تنها موجودات زنده، بلكه هر آنچه در اطراف ماست و تمام حوادثي كه روي مي‌دهند شاهدي مسلم بر وجود خداوند هستند. اين حقيقت با اهميت در قرآن به اين صورت بيان شده است:
"محققا در خلقت آسمان‌ها و زمين و رفت و آمد شب و روز و كشتي‌ها كه بر روي آب براي سودمندي مخلوقات در حركت هستند و باراني كه خدا از بالا فرستاد تا با آن آب، زمين را بعد از مردن، زنده و سبز و خرم كرد و در پراكندن انواع حيوانات در زمين و در وزيدن ابرها به هر طرف و در خلقت ابر كه ميان زمين و آسمان مسخر است؛ در همه اين امور، دليلي واضح براي عاقلان است(بقره، آيه 164)."»

«هارون یحیی» نويسنده اين اثر، امروزه در بازار کتاب ایران به نامی آشنا و پرفروش بدل شده است. اکنون کتاب‌های متعددی از این نویسنده‌ 55 ساله‌ ترک در ایران، در هر دو حوزه‌ بزرگسال و کودک منتشر و از سوی خوانندگان ایرانی با استقبال رو‌به‌‌رو شده است.

کسی را که به نام «هارون یحیی» می‌شناسیم، سال 1956 میلادی در شهر آنکارا به دنیا آمد. نام واقعی او عدنان اکتار (Adnan Oktar) و «هارون» نام مستعار اوست.

«هارون یحیی» در دو رشته‌ دانشگاهی درس خوانده است؛ هنر و فلسفه. از 24 سالگی نوشتن و انتشار کتاب‌هایش را آغاز کرد و تا به امروز (به گواهی وبگاه رسمی خود او) بالغ بر 228 کتاب در موضوعات مذهبی، علمی و سیاسی نوشته است.

همچنين سه كتاب جديد از هارون يحيي با عناوين؛ «الگوبرداري از طبيعت»، «بدن ما» و «ترس از خدا» با ترجمه عليرضا عياري و توسط انتشارات منادي تربيت به‌زودي منتشر خواهند شد.

چاپ سوم كتاب «دنياي حيوانات» در شمارگان 5000 نسخه، 128 صفحه و بهاي 40000 ريال راهي بازار نشر شد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.