وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات گفته است كه تعرفه‌ي تلفن همراه امسال افزايش نخواهد يافت؛ بر اين اساس در اين گزارش بار ديگر تعرفه‌هاي تلفن همراه شبكه ارتباطات سيار در كشور را اعلام كرديم.

به گزارش ايسنا، شايد در ابتدا نياز باشد كه بار ديگر تاكيد كنيم مشتركان تلفن همراه بايد دقت كنند كه چنانچه در نواحي مرزي زندگي و يا در آن نواحي رفت و آمد دارند، به نام شبكه برروي گوشي خود توجه داشته باشند، چرا كه ممكن است شبکه ثبت شده برروي گوشي، شبكه تلفن همراه ايران نباشد و در نتيجه آن‌ها مجبور به پرداخت هزينه مكالمات بين‌الملل شوند.

تعرفه‌ خدمات سيم‌كارت دايمي همراه اول به گونه‌ايست كه نرخ يك دقيقه مكالمه (در ساعت پيك يعني از 8 تا 21) از اين سيم‌كارت به سيم‌كارت دايمي يا اعتباري و يا تلفن ثابت 447 ريال و در ساعات غيرپيك (21 تا 8) جمعه‌ها و تعطيلات رسمي 358 ريال است.

هم‌چنين تعرفه‌هاي خدمات سيم‌كارت دايمي همراه اول در مورد نرخ يك دقيقه مكالمات بين‌ شهري طبق موارد فوق در ساعات پيك 760 ريال و غير پيك 536 ريال محاسبه مي‌شود.

اين تعرفه‌ها درباره سيم‌كارت اعتباري همراه اول، از اين سيم‌كارت به سيم‌كارت‌هاي اعتباري، دائمي و تلفن ثابت، در ساعات پيك و مكالمه‌ استاني 670 ريال و ساعات غير پيك، جمعه‌ها و تعطيلات رسمي 536 ريال است و بين استاني در ساعات پيك 1139 ريال و در ساعات غيرپيك 804 ريال و هزينه‌ ارسال پيامك فارسي 106 ريال و لاتين 264 ريال محاسبه مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران سقف تعرفه براي ارسال هر پيام به صورت MMS مبلغ 100 تومان است يعني مشتركان مي‌توانند پيام‌هاي تصويري و صوتي خود را با حجم حداكثر 300 كيلوبايت ارسال كنند؛ به طور كلي مي‌توان گفت هر MMSكه زير 50 كيلو بايت باشد به مبلغ 50 تومان است و بين 50 تا300 كيلوبايت هم مبلغ 100 تومان مي‌شود.

اما تعرفه‌ استفاده از سرويس صندوق پستي مانند مكالمه محاسبه مي‌شود كه البته اين هزينه براي گوش كردن پيغام‌ها است يعني اگر با تلفن همراهي تماس گرفته شده و پيغامي گذاشته شود و مشترك به اين پيام‌ها گوش نكند، هزينه‌اي براي وي محاسبه نمي‌شود اما به همان ميزاني كه مشترك به اين پيام‌ها گوش دهد هزينه برايش محاسبه مي‌شود.

هزينه‌ استفاده از سرويس دايورت (انتقال تماس‌ها) طبق كسب اطلاع خبرنگار ايسنا به اندازه‌ مكالمه است، يعني به هر ميزاني كه از اين سرويس استفاده شود مثل تعرفه‌ مكالمه يعني همان 447 ريال محاسبه مي‌شود.

تعرفه‌ پيامك‌هاي فارسي در سيم‌كارت‌هاي دائمي نيز به مبلغ 89 ريال و پيامك‌هاي لاتين به مبلغ 222 ريال محاسبه مي‌شوند و انجام هر مكالمه‌اي حتي درصورت مفقود شدن گوشي برعهده خود مشترك است، پس مشتركان بايد توجه داشته باشند كه در مسافرت‌هاي خارج از كشور مواظب گم شدن يا به سرقت رفتن گوشي خود باشند و درصورت گم يا سرقت شدن خيلي سريع نسبت به قطع آن اقدام كنند.

شايد برخي از مشتركان تلفن همراه كه از رومينگ استفاده مي‌كنند اين موضوع را ندانند كه هزينه‌هاي كم‌تر از 60 ثانيه در مكالمات بين‌الملل يك دقيقه محاسبه مي‌شوند؛ يعني تعرفه‌هاي رومينگ به‌صورت ثانيه‌اي محاسبه نشده و دقيقه‌اي محاسبه مي‌شوند، بنابراين با توجه به گران بودن نرخ رومينگ بين‌الملل در اپراتورهاي ديگر کشورها و نيز محاسبه نرخ رومينگ آن اپراتورها به‌صورت دقيقه‌‎‎‎اي، به مشترکان تلفن همراه توصيه مي‌شود از تکرار تماس‌هاي ناموفق بپرهيزند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.