تاريخ : | | نویسنده : amouzeshelmi

آمار برآوردی از مبتلایان آلزایمر كشور حدود 500 هزار نفر است، به طوری که یک در هزار نفر جمعیت در سن 40 سالگی به آلزایمر مبتلا می‌شوند.

به گزارش برنا، علی اصغر فرازی معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: آمار برآوردی از مبتلایان آلزایمر كشور حدود 500 هزار نفر است و این بیماری علاج ناپذیر به عنوان یكی از عوامل تهدید سلامتی سالمندی نیازمند برنامه ریزی و مراقبت های جدی است.

فرازی با بیان این که، آلزایمر در نظام مراقبت و بیماریابی كشور رصد نمی شود، اظهار كرد: براساس تحقیقات علمی 71 درصد عامل بروز آلزایمر با منشا ژنتیكی و 21 درصد با دلایل محیطی دانسته شده و شدت تظاهرات بالینی این بیماری با افزایش سن دوره سالمندی به صورت پیش رونده افزایش می یابد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی اراك ادامه داد: فراوانی آلزایمر در سن 40 سالگی یك در هزار نفر جمعیت، در سن 50 تا 65 سالگی پنج در یك‌هزار نفر جمعیت و 65 سال به بالا 20 در یك هزار نفر جمعیت است.

وی یادآور شد: آلزایمر بار بزرگی بر نظام درمان كشور وارد می كند و به دلیل معلولیت پیش رونده ناشی از آن و همچنین درگیری و مشكلات متعدد خانواده ها تقویت سطوح پیشگیری از این بیماری بسیار با اهمیت است.

فرازی در پایان خاطر نشان كرد: استفاده از رژیم غذایی سالم 40 درصد در كاهش خطر ابتلا به آلزایمر می كاهد و ترویج فرهنگ ورزش و تحرك بدنی مناسب، پیشگیری از افزایش وزن، كنترل مستمر فشار و چربی خون و همچنین كاهش تنش های عصبی در محیط زندگی و كار از عوامل پیشگیرانه مهم برای بیماری آلزایمر است.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.