دولت گرچه همیشه اعلام می کند ما همیشه برای پاسخ حاضریم ولی از نمایندگانی که سوال از رئیس جمهور را امضاکرده اند ، دلخور شده و دلخوری خود را به اشکال مختلف ابراز می کند ، حتی به خود من بارها گفته شده که از شما انتظار نمی رفت از امضا کنندگان طرح سوال از رییس جمهور باشید!
حمید رضا کاتوزیان نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال etedaal.ir  ، گفت: بحث نخست وزیری و نظام پارلمانی کاملا علمی است و توضیح مقام معظم رهبری هم در این باره کامل و جامع بود که این موضوع را به عنوان یک احتمال تلقی کردن و ممکن است زمانی رخ دهد و مجموعه هایی که در کشور هستند چه بخش حاکمیتی چه نخبگان کشور به این نتیجه برسند که تغییر نظام سیاستی کشور یک حسن برای جمهوری اسلامی محسوب می شود صورت گیرد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس افزود: آقای احمدی نژاد و برخی دوستانشان موضع گیری های متفاوتی داشتند و سایتهای منتسب به طرفداران دولت اظهار نظر تندی را را در این زمینه کرده اند و بنده را از در افشانی های معمولشان بی نصیب نگذاشته اند؛ البته بنده از نقد دیگران دلخور نمی شوم.

کاتوزیان ادامه داد: آینده کشور اگر بخواهد به سمت دمکراسی توسعه یافته برود  و بخواهیم اجزای سه قوه را پاسخگو و رفتار آنها را شفاف تر کنیم ، یک راه حداقلی این است که نظام انتخاب رئیس قوه مجریه و وزارا کاملا پارلمانی شود.

وی افزود: نمایندگان مجلس نیز باید استانی انتخاب شوند و این کمک می کند که نگاهی ملی داشته باشند و مردم هم در انتخاب نمایندگان خود دقت بیشتری خواهند داشت.

کاتوزیان گفت: این مکانیسم کمک می کند که فردی مناسب برای ریاست قوه مجریه انتخاب شود که درقبال مجلس پاسخگو باشد و مجلس بتواند مثل یک وزیر از وی پاسخ بخواهد و نظارت خود را اعمال کند؛ که البته این به معنای دخالت نیست.

وی تصریح کرد:  بنده در این بحث بیشتر روی بخش نظارتی مجلس و میزان عمق نفوذ مجلس روی رفتار رییس قوه مجریه و وزرا تاکید دارم.

کاتوزیان گفت: طبیعتا آقای احمدی نژاد این نظارت و این سیستم را نمی پسندد ، همانطور که در قبال طرح سوال و آمدن به صحن مخالف بود ؛ دولت گرچه همیشه اعلام می کند ما همیشه برای پاسخ حاضریم ولی از نمایندگانی که سوال از رئیس جمهور را امضاکرده اند ، دلخور شده و دلخوری خود را به اشکال مختلف ابراز می کند ، حتی به خود من بارها گفته شده که از شما انتظار نمی رفت از امضا کنندگان طرح سوال از رییس جمهور باشید !

وی افزود: دولت و رییس جمهور در مقابل نظام پارلمانی و پاسخگویی بیشتر رییس قوه مجریه باشد به خصوص رییس قوه؛ مقاومت خواهند کرد و نقد همراه با عصبانیت برخی سایتهای منتسب به دولت از همین جا نشات می گیرد.

کاتوزیان گفت:  هر دولت و رئیس جمهوری حتی زمانی که دوره 8 ساله اش رو به پایان است علاقه مند است دولت بعدی معتقد به ادامه مسیرش باشد و این دولت هم ولع و اشتیاقش از دولت های قبلی در این زمینه بیشتر است و سرمایه گذاری های سنگینی در این بعد هم به شکل مادی و هم به شکل معنوی کرده اند تا بتوانند مجلس و دولت بعدی را در اختیار داشته باشند.

وی در خاتمه تاکید کرد: جبهه پایداری در همین راستا تشکیل شده و حتی بنا بر اظهارات خودشان ، به طور مشخص برای دولت کار می کنند ؛ البته سرمایه گذاری دولت برای تصاحب مجلس اشکال دیگری هم دارد و جدای جبهه پایداری ، حرکت های دیگری هم صورت می پذیرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.